Producent Jákl zakázal dcerám sociální sítě. Ať je lidé nehodnotí jen podle vzhledu, říká

3 měsíce starý 17

„Myslím, že láska k umění v každém rozkvétá postupně. Když jsem byl malý, tak jsem byl spíše na zbraně, bojování a sport. Hodně jsem taky koukal na filmy. Člověk to v sobě objevuje postupně. Naopak holky jsou víc rozlítané. Líbí se jím tohle a támhleto,“ říká bývalý reprezentant v judu.

Třináctiletá Sofie i desetiletá Elisa májí u svého tatínka podporu téměř ve všem. Co jim bylo ale zakázáno, jsou sociální sítě. „Hodně se na mě za to zlobí. Říkají, že všechny jejich kamarádky mužou, ale ony ne,“ popsal Jákl.

Sociální sítě až od 16 let

„Podle toho se ale nedá soudit. Já jako rodič za ně musím rozhodnout a jsem přesvědčený o tom, že jednám správně. Takže jsem musel zůstat neoblomný, což mi moc nejde, ale nakonec jsme si to vysvětlili a s manželkou na to máme stejný názor, takže držíme dál,“ řekl Jákl s tím, že přístup k sociálním sítím budou mít dcery až od 16 let.

Výjimku však pro Jáklovy dcery představuje novodobá umělecká platforma. „Myslím si, že ty děti by na to měly být připravené. Když jsou normální sociální sítě, kde je lidé hodnotí podle vzhledu, tak na to děti prostě připravené nejsou. Kdežto na CrowingArt mohou ukázat něco, co vyrobily a vyhnou se tomu, že někdo hodnotí je, ale naopak něco, co vyrobily. Podle mého se tím malinko naučí přijímat kritiku,“ řekl režisér.

Zdroj