Cestovat do Bulharska jde od středy bez jakýchkoliv omezení. Nutnost prokázat se negativním testem na koronavirus, případně certifikátem o prodělání nemoci nebo potvrzením o vakcinaci aspoň jednou dávkou bude platit až při návratu zpět do Česka. Na twitteru to napsal ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

Praha 18:38 16. června 2021

Bulharsko patří s Řeckem a Chorvatskem mezi Čechy nejvyhledávanější letní destinace (ilustrační foto). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Umožní Čechům cestovat do Bulharska, aniž by museli cokoli prokazovat, ale stále platí naše ochranná opatření. Když se budou vracet, budou muset absolvovat buď antigenní test, nebo být 22 dní po první dávce očkování anebo mít dostatek protilátek,“ řekl Kulhánek Radiožurnálu.

❗️Cestování❗️Konečně potvrzeno. Bulharské ministerstvo zdravotnictví vydalo opatření,podle kterého mohou čeští turisté do země bez jakýchkoliv omezení. ❗️Ale pro návrat do ČR je potřeba mít buď test nebo 1 dávku vakcíny nebo prodělaný covid. Platnost ode dneška #Dovolena2021

— Jakub Kulhanek (@JakubKulhanek) June 16, 2021

Přísnější pravidla platí aktuálně pro cestování do Chorvatska, ministr ale oznámil, že i cestování do této destinace by se mělo zjednodušit. Bulharsko patří vedle Řecka a právě Chorvatska k nejvyhledávanějším turistickým místům.

Cestovatelská mapa Evropy: kde vás čeká karanténa, a kam vás naopak pustí po první dávce očkování?

Číst článek

V Bulharsku se můžou konat kulturní akce do padesáti procent kapacity, za stejných podmínek tam otevřeli kina, muzea nebo divadla. S kapacitním omezením fungují i restaurace. 

Bulharsko patří s Řeckem a Chorvatskem mezi Čechy nejvyhledávanější letní destinace. Před pandemií tam vyjelo skoro 190 tisíc Čechů, loni se jejich snížil počet na čtvrtinu.

Jan Bílek

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Bouzková zvládla v Birminghamu i druhý zápas, Francouzce Garciaové povolila jen tři gamy

  2. Poprvé v roli prezidenta. Biden se v Ženevě sešel s Putinem, jednání trvalo téměř čtyři hodiny

  3. ‚Postup ze skupiny by byl úspěch.‘ Basketbalistkám začíná mistrovství Evropy, na úvod je čeká Rusko

  4. Prokázání bezinfekčnosti až při návratu. Bulharsko zmírnilo podmínky pro cestující z Česka

  5. Cestovatelská mapa Evropy: kde vás čeká karanténa, a kam vás naopak pustí po první dávce očkování?

  6. Fotbalová tipovačka: čtenáři iROZHLAS.cz zatím favorizují Francii s Belgií, věří i českému výběru

Aktuální témata

MS hokej 2021 program, MS hokej 2021, ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme