Prokop se posunul na devátou příčku. V sedmé etapě Dakaru byl dvanáctý, jako Michek

1 měsíc starý 13

Michek je i nadále v průběžném pořadí osmnáctý. Novým lídrem je Chilan José Cornejo, který má na druhého Tobyho Price náskok jediné vteřiny. Úvodní etapu do dni volna, po kterém nemají závodníci k dispozici pomoc týmových mechaniků, vyhrál obhájce prvenství Ricky Brabec z USA.

Organizátoři 43. ročníku slavné soutěže připravili pro závodníky v maratónské etapě 737 km dlouhou trať, jejíž součástí bylo 471 km rychlostní zkoušky. Michek zaostal za nejrychlejším Brabcem o 8:35 minuty a stejně jako v pátek se dostal pod desetiminutovou ztrátu. V předešlé etapě ale následně dostal minutovou penalizaci za překročení stanovené rychlosti.