Proruské dezinformační weby podporují Babišovu kampaň. První kolo voleb prý ukazuje fašizaci Čechů a touhu po válce s Ruskem

4 měsíce starý 31

Dezinformační weby po prvním kole prezidentských voleb začaly přejímat kampaň bývalého premiéra Andreje Babiše (hnutí ANO). Ten na billboardech varuje před zatažením České republiky do války, pokud se hlavou státu stane generál ve výslužbě Petr Pavel. Výsledek prezidentských voleb podle dezinformačních webů v České republice naznačuje fašizaci části populace a touhu po vojenské konfrontaci s Ruskem.

„Výsledek prvního kola prezidentských voleb v Česku naznačuje děsivou fašizaci části české populace a touhu po vojenské konfrontaci s Ruskou federací. Je to dokonalá kopie nacifikace německé veřejnosti zezdola na počátku 30. let minulého století,“ píše dezinformační web AE News, který navazuje na web Aeronet. Ten byl zablokovaný krátce po začátku ruské invaze na Ukrajinu správcem národní domény na doporučení české vlády.

Dále čtěte

Prezidentský kandidát Petr Pavel hovoří na tiskové konferenci ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. (ČTK / Šimánek Vít)

Generál uspěl. Ale s podceňováním venkova se musí skončit. Obrátíme se na miliony domácností s jasným vysvětlením

číst článek »

Zavleče generál Česko do války?

Článek, který vyšel v pondělí a jeho autorem je člověk podepsaný iniciálami VK (vedoucí kolotoče, jak se označuje šéfredaktor webu, pozn. red.), dokonale navazuje na billboardovou kampaň Andreje Babiše, který skončil v prvním kole voleb těsně druhý za generálem Petrem Pavlem. V kampani expremiér varuje před zatažením České republiky do války. „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják. Prezident Babiš,“ stojí na poutačích, které se po celém Česku objevily hned v neděli.

„Můžu se opravdu drtivě mýlit, ale myslím si, že česká společnost ještě není v situaci, že by volila do funkce prezidenta nepokrytého a po stránce rétoriky válečného štváče, který nebude mít problém vyhlásit válku Ruské federaci a poslat do války české syny a podle vzoru Ukrajiny i dcery, které na ukrajinské frontě pracují jako zdravotní sestry v týlových lazaretech. (…) Volby ukázaly, že už můžeme prohlásit, že víme, v jaké jsme fázi,“ pokračuje autor článku v popise následků zvolení generála Petra Pavla prezidentem.

O zapojení Česka do války na Ukrajině přitom nemůže být řeč. Nejen, že prezident republiky nemá v této oblasti žádné pravomoci, protože mobilizaci ozbrojených sil nařizuje prezident republiky na návrh vlády. Tedy nikoliv ze svého rozhodnutí, jak vyplývá §23 branného zákonaV případě řešení ruské agrese na Ukrajině dlouhodobě Petr Pavel zdůrazňuje koordinovaný postup se spojenci v NATO.

„Já jsem v té době z pozice předsedy vojenského výboru, i přes výhrady některých členů Aliance, pokračoval v jednání s ruskou stranou. A nakonec se mi podařilo přesvědčit generála Gerasimova (náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace, pozn. red.) k jednání na nejvyšší vojenské úrovni, což byl tehdy opravdu průlom. A přestože to nevedlo k dlouhodobému míru, byl to významný krok,“ připomněl v nedělních Otázkách Václava Moravce jednání po anexi ukrajinského Krymu Pavel.

Vláda Petra Fialy podle článku AE News chystá novelu ústavního zákona, která vyšle české vojáky do války proti Rusku na Ukrajině, „což v reakci Moskvy povede k rozpoutání III. sv. války, do které bude nasunuto na 1,5 milionu českých mobilizovaných vojáků, což je vnitřní odhad generálního štábu AČR v případě vypuknutí konfliktu mezi NATO a Ruskou federací“.

Dále čtěte

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Svoboda potřebuje nezávislá média. Podpořte nás a buďme společně silnější

číst článek »

Ani tohle ale není v mezi pravomocemi prezidenta republiky. Hlava státu sice nařizuje mobilizaci na návrh vlády, podmínkou jejího vyhlášení je ale situace, kdy se země nachází ve válečném stavu. Ten zase vyhlašuje na návrh vlády parlament. Podmínkou je schválení nadpoloviční většinou poslanců i senátorů, jak říká článek 7 ústavního zákona o bezpečnosti republiky. Pokud by vláda chtěla tento ústavní zákon novelizovat, bude pro jeho změnu potřebovat dvoutřetinovou většinu ve sněmovně. Tu ale nemá.

Bude Petr Pavel prezidentem vládní koalice?

Dezinformační web Protiproud zase zmiňuje nezkušenost generála Pavla s politikou. „V žádném případě nepůjde vládě po krku, jak hrozí Andrej Babiš, což považuje za svou významnou přednost. Nemá ostatně odpovídající znalosti a zkušenosti v socio-ekonomické oblasti, aby mohl být vládě rovnocenným protihráčem,“ píše dezinformační web.

Generál Petr Pavel ale už několikrát zopakoval, že během svého případného působení na Hradě by se radil s odborníky, kteří se určitým oblastem věnují dlouhodobě. Například v oblasti ústavního práva by mu měli radit ústavní právníci Kysela a Wintr.

„Jako prezident bude bezproblémově spolupracovat s asociální vládou Petra Fialy a ponechá jí klid na pokračování ve zbídačování obyvatelstva vysokými cenami energií a inflací,“ pokračuje článek dezinformačního média. Naráží tím na fakt, že v kandidatuře generála podpořila vládní koalice SPOLU. Petr Pavel ale nikdy neřekl, že s kabinetem Petra Fialy (ODS) bude spolupracovat. Několikrát jeho vládu také zkritizoval, například za pomalou pomoc a řešení energetické krize.

Další dezinformační weby v podstatě přebírají text z webu AE News. Ve většině z nich se čtenáři dozvědí o protektorech z Bruselu a Washingtonu, kterým jde především o to, aby kromě vlády i na Pražský hrad konečně dosadili zástupce globalistů. Zmiňují ale také nacistické Německo nebo neúspěch Jaroslava Bašty, který podle nich nebyl správným zástupcem vlastenců.

Zdroj