Provoz na polských silnicích zkomplikují přesuny vojenských aut. Cvičení NATO potrvá do konce května

před 3 měsíce 74

Řidiči na polských silnicích by od pondělka měli být obzvlášť opatrní. Až do konce května bude Polskem projíždět zvýšený počet vojenských aut. Oznámilo to Genereální velitelství ozbrojených sil. Souvisí to s cvičeními Severoatlantické aliance Steadfast Defender24 a Dragon24.

Varšava 10:14 12. února 2024 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konvoj americké armády

Provoz na polských silnicích zkomplikují přesuny vojenských aut (ilustrační foto) | Foto: Ints Kalnins | Zdroj: Reuters

Polské Generální velitelství ozbrojených sil vyzvalo řidiče, aby byli obzvlášť opatrní, a omluvilo se za možné komplikace v dopravě. Zvýšený výskyt vojenských vozidel z různých zemí se bude týkat silnic, rychlostních silnic i dálnic skoro po celé zemi.

Konfrontace s Ruskem může trvat desetiletí, NATO musí rozšířit obranné kapacity, míní Stoltenberg

Číst článek

Cvičení NATO Steadfast Defender 2024 začalo na konci ledna a účastní se ho okolo 90 tisíc vojáků. Jsou to největší manévry NATO od roku 1988.

Mají ukázat schopnost vojenského paktu rychle přesunout vojenské síly ze Severní Ameriky a dalších částí Aliance k posílení obrany Evropy. Do cvičení jsou zapojené nejen pozemní jednotky, ale taky námořnictvo a letectvo.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přečtěte celý článek