První chytré hodinky Casio s Wear OS přežijí i hodně drsné zacházení

3 měsíce starý 10

Japonské Casio představilo své první chytré hodinky s operačním systémem Wear OS od Googlu. Model, označený jako GSW-H1000, je nejnovějším přírůstkem do řady sportovních hodinek G-SHOCK, vyznačujících se zvýšenou odolností proti nárazům.

Zvýšená odolnost se však netýká jen nárazů – Casio GSW-H1000 například zvládnou ponoření do vody do hloubky až 200 metrů. Jako vlajkový produkt řady G-SQUAD, zaměřené na sport, nabídnou podporu široké škály pohybových aktivit, jako je běh, halové tréninky, silniční cyklistika, rybaření a plavání, až po extrémnější sporty jako surfování a snowboarding.

Casio GSW-H1000

Nové hodinky jsou doslova nacpané nejrůznějšími senzory a snímači. Na spodní straně, vyrobené z titanové slitiny, je připraven optický snímač určený k měření tepové frekvence. Uvnitř se pak skrývá elektronický kompas, barometr (využitelný k měření nadmořské výšky), senzor zrychlení a gyroskop.

Casio GSW-H1000 také podporují satelitní poziční systém GPS. Díky němu dokážou při outdoorových aktivitách zaznamenávat trasu, měřit absolvovanou vzdálenost i převýšení a poskytovat přesné informace o rychlosti, tempu a dalších parametrech. Celkem podporují 15 pohybových aktivit a 24 typů cvičení.

Zajímavostí těchto hodinek je dvojvrstvý displej, sestávající ze stále zapnutého monochromatického LCD a barevné obrazovky. Informace jsou zobrazovány ve třech zónách, jejichž obsah lze uživatelsky nastavit. Součástí hodinek je řemínek z termoplastického polyuretanu (tzv. „silikonová guma“), poskytující flexibilitu a velmi pohodlné nošení.

Systém od Googlu

Jedním z největších taháků těchto hodinek má být operační systém Wear OS od Googlu, který přináší užitečné aplikace, jako je Asistent Google, Google Pay a Google Fit. Samozřejmě nemůže chybět upozornění na e-maily, příchozí hovory, zprávy ze sociálních sítí a další. Silnou devizou je možnost instalace tisíců aplikací z Obchodu Google Play.

Hodinky lze pochopitelně propojit s chytrým telefonem – pro tyto účely jsou vybaveny Bluetooth konektivitou ve verzi 5.0. V aplikaci G-SHOCK MOVE, která je k dispozici pro Android i iOS, pak lze sledovat historii sportovních aktivit a vyhodnocovat výkonnostní progres.

Casio G-Squad Pro GSW-H1000 budou k dispozici ve třech barevných variantách: červené, černé, nebo modré barvě. Zahájení prodejů je plánováno na polovinu května a jejich cena by se měla pohybovat mezi 15 až 18 tisíci korunami.

Zdroj