První nepodmíněný trest pro predátora z filmu V síti. ‚Ústečan‘ má jít na dva roky za mříže

3 měsíce starý 5

Soud poslal prvního predátora z filmu V Síti do vězení. Martin K. alias Ústečan, má podle verdiktu Okresního soudu v Ústí nad Labem strávit dva roky za mřížemi. Rozsudek je nepravomocný, státní zástupkyně i obhájce se ještě mohou odvolat. Osmačtyřicetiletý muž si jako jediný psal se všemi třemi herečkami a domlouval si s nimi schůzky, ke kterým ale nedošlo. Během jednání řekl, že věděl, že dívkám není dvanáct.

Ústí nad Labem 13:25 1. dubna 2021

Ústečan ze snímku V síti | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Martin K. v dokumentu vystupoval pod označením Ústečan. Během natáčení jako jediný navázal kontakt se všemi třemi protagonistkami. Měl na různých sociálních sítích hned několik přezdívek.

První nepodmíněný trest pro predátora z filmu V síti. Soud sledovala reportérka Gabriela Hauptvogelová

V dokumentu mimo jiné vystupuje i jako Jan Nováček mladší, který v prvních natáčecích dnech zkontaktoval herečku Terezu Těžkou. Během první konverzace jí také poslal fotografii svého penisu. Do třiceti šesti hodin kontaktoval i další dvě protagonistky.

Nejdříve se zajímal o zájmy protagonistek, později po nich ale například chtěl, aby ukázaly poprsí, vyfotografovaly se nebo natočily video.

Štáb se nakonec s mužem setkal před jeho domem. Snažil se od něj získat vysvětlení, proč si píše s nezletilými dívkami a proč jim posílá porno. Dokumentaristé ho vylákali z domu pod falešnou záminkou. Jeden ze členů štábu na něj zazvonil s tím, že pro něj má balíček. Když Martin K. vyšel z domu, oznámil mu, že si spletl jméno. Tvůrci dokumentu se ho poté začali ptát.

Roční vyšetřování

Policie vyšetřovala případ Martina K. do října loňského roku, poté předala případ státnímu zastupitelství. Jak informovala Česká televize, obžaloba padla v polovině prosince. Prohřešky, ze kterých ho policie podezřívá, se odehrávaly v jinou dobu. Obžaloba se tak rozhodla je rozdělit do dvou samostatných bodů.

Soudce Martin Kredba koncem února podotkl, že dozorující státní zástupkyně Lenka Pošíková navrhla odsoudit Ústečana ke dvěma a půl až třem letům vězení.

Takový návrh přitom nepodala ani pražská státní zástupkyně Margita Kralická u Dominika N. alias Sneekyho, kterému za sexuální nátlak hrozilo dvanáct let vězení. Případ se tehdy vyřešil dohodou o vině a trestu a mladík si odnesl tříletou podmínku s pětiletým odkladem.

Sexuální predátoři

Server iROZHLAS.cz se případům sexuálních predátorů nejen ze snímku V síti věnuje dlouhodobě. Popsal například případ partnerské dvojice, která se snažila jednu z hereček odvézt z Prahy a mít s ní sex ve třech. Policie pár obžalovala v září, podezřívá jej ze sexuálního nátlaku a navazování nedovoleného kontaktu s dítětem.

Někteří z predátorů, kteří se objevili ve snímku V síti, se už také dostali před soud. Trest dostal i Marek V., který se s herečkou Sabinou Dlouhou sešel v kavárně na Vinohradech a chtěl po ní, aby šli na hotel a vysprchovali se spolu. Za pokus o nedovolený kontakt s dítětem ho soud potrestal tříletou podmínkou.

Pravomocně je odsouzen i pětadvacetiletý Matouš K. Ten se objevil jako sexuální predátor kromě dokumentu V síti i v reportážním cyklu Černota. Soud mu uložil 14 měsíců vězení se zkušební dobou tři roky. Proti trestu se ale stále ještě může odvolat státní zástupkyně i obžalovaný.

dok, ČTK

Zdroj