První stupeň se do škol vrátí 12. dubna, řekl Plaga. Ve školkách nebudou nutné roušky

3 měsíce starý 4

Od pondělí 12. dubna by se měli do škol rotačně vrátit žáci 1. stupně, týkat by se to však nemuselo všech okresů. Vrátit by se měli také předškoláci, ve školkách by ale měli být v 15členných skupinách. Druhý stupeň základních škol zatím zůstane na distanční výuce. 

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek vystoupil na tradiční tiskové konferenci k vývoji pandemie v Česku. Mimořádně dorazil také ministr školství Robert Plaga (za ANO). Podle něj by se od pondělí 12. dubna měli do lavic vrátit žáci prvního stupně.

Dále čtěte

Úřad vlády ČR

Blatného konec se blíží. Babišovy Lidové noviny už vítají nástupce

Jak to tak bývá, nejvíce se člověk o změnách ve vládě dozví přímo ve vládním tisku, konkrétně v Lidových novinách ze svěřenského fondu premiéra ...

číst článek »

Je ale možné, že se školy neotevřou v celé republice. Kterých okresů se to bude týkat, rozhodne ještě po Velikonocích vláda. Podle ministra zdravotnictví Blatného je otevírání škol podmíněno tím, že se epidemická situace bude nadále zlepšovat. 

Do školek se pak zřejmě vrátí také předškoláci, kteří nakonec nebudou muset nosit roušky. Ministerstvo školství plánuje umožnit dobrovolné konzultace žákům druhého stupně základních škol a středních škol ve skupinách do šesti studentů.

Na praktickou výuku a do laboratoří se budou moct studenti posledních ročníků vysokých škol zřejmě vrátit 19. dubna. Rozhodne se o tom týden předem s ohledem na vývoj epidemie.

Zdroj