Americký ministr obrany Lloyd Austin v pátek v telefonickém rozhovoru s ruským protějškem Sergejem Šojguem vyzval k okamžitému příměří na Ukrajině a zdůraznil důležitost udržování komunikačních kanálů. Informoval o tom Pentagon.

Moskva/Washington 20:18 13. května 2022

Mluvčí Pentagonu John Kirby v prohlášení řekl, že šlo o první rozhovor obou ministrů od 18. února. | Foto: Jim Lo Scalzo | Zdroj: Reuters

Mluvčí Pentagonu John Kirby v prohlášení řekl, že šlo o první rozhovor obou ministrů od 18. února, což bylo ještě před vpádem Ruska na Ukrajinu.

Boje o hadí ostrov pokračují. Ukrajinci uvedli, že zasáhli ruskou podpůrnou loď Vsevolod Bobrov

Číst článek

Ruská invaze na Ukrajinu trvá od 24. února, ale Moskvě se nepodařilo dosáhnout svých cílů. Například ruský útok na Kyjev byl v březnu odražen díky silnému ukrajinskému odporu.

Moskva, která vpád označuje za „speciální vojenskou operaci“, minulý měsíc vyslala další vojáky na východní Ukrajinu, aby se podíleli na velké ofenzivě, ruské zisky jsou však považovány za malé.

Americký prezident Joe Biden v pondělí vyjádřil obavy, že ruský prezident Vladimir Putin nemá způsob, jak z války na Ukrajině vycouvat. Moskva však nijak nenaznačila, že by se chtěla stáhnout a podle západních tajných služeb hodlá ovládnout rozsáhlá území na východě a jihu Ukrajiny.

I spoke with Russian Minister of Defense Sergey Shoygu today for the first time since February 18th. I urged an immediate ceasefire in Ukraine and I emphasized the importance of maintaining lines of communication.

— Secretary of Defense Lloyd J. Austin III (@SecDef) May 13, 2022

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Ukrajinští Romové na nádraží? Jejich odsuzování je nespravedlivé, míní novinářka Jarmila Balážová

  2. Oštěpař Vadlejch poprvé v kariéře překonal 90 metrů, na úvod Diamantové ligy obsadil druhé místo

  3. První telefonát od začátku války. Americký ministr zahraničí Austin vyzval Šojgua k příměří na Ukrajině

  4. Odložené obvinění i silná zkušenost s koronavirem. Přečtěte si, kdo je nový pražský arcibiskup Graubner

  5. Fotbalovou nadstavbu o umístění vyhrála Boleslav, sedmou příčku získala po odvetné remíze s Olomoucí

  6. Někteří si sami nepomůžou. Je v našem zájmu je nenechat spadnout do chudoby, věří ekonom Münich

Aktuální témata

Program MS v hokeji 2022, Tabulky MS v hokeji 2022, Ukrajina online, Barrandovský most Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme