Psí hrdinka. Fenka poznala, že chlapci hrozí smrt, a vyburcovala rodiče. Nebýt jí, syn zemřel

3 měsíce starý 48

Rodina z britského Essexu právě dovečeřela, když se na otce 7letého Thomase vrhla fenka Poppy. Ačkoli synovy testy dříve ukazovaly normální hladinu cukru, během několika okamžiků se chlapcův stav začal zhoršovat. A speciálně vycvičená Poppy na tuto změnu okamžitě zareagovala.

„Poppy se vrhla z pohovky, skočila mému partnerovi na záda a začala štěkat. Když se s Thomasem něco děje, obvykle hrabe po zemi,“ řekla webu WalesOnline chlapcova matka Jennifer. Dodala, že se Poppy takhle nikdy nechovala a oni nejdřív nevěděli, co se děje. Cukr Thomasovi měřili po večeři a měl ho v normě. „Znovu jsme ho otestovali a cukr klesl na 3,1 a to už je hypoglykemie.“

Speciálně vycvičený pes

Matka uvedla, že chlapce několik hodin sledovali a dávali mu sladký dortový fondán, aby hodnoty zase stouply. Přesto ale nakonec zavolali záchranáře. „V sanitce mu začaly modrat rty a pod očima měl šedé váčky,“ popisovala chvíle hrůzy Jennifer. Glukóza v jeho krvi pak klesla na ještě nižší hodnotu. „Naměřili mu 2,2, což je katastrofické,“ dodala matka s tím, že se ale lékařům podařilo chlapce zachránit a druhý den byl propuštěn domů.

Rodina je přesvědčená, že největší zásluhu na záchraně Thomasova života má dvouletá fenka Poppy. Ta je speciálně vycvičená, aby u diabetika rozpoznala jakékoli výkyvy hodnot. „Opravdu si nemyslím, že by tu byl, kdyby nebylo jí,“ chválila psa Thomasova matka.

Zdroj