Psychiatr Cyril Höschl končí ve funkci šéfa Národního ústavu duševního zdraví

4 týdny starý 6

„Důvod byl ten, že já jsem zřejmě vůbec nejstarší ředitel přímo řízené organizace ministerstva zdravotnictví v zemi,” řekl jednasedmdesátiletý Höschl. „Je na čase předat manažerské povinnosti té mladší a střední generaci, která není tak ošoupaná,” dodal.

Höschl řídil ústav od roku 2015, kdy instituce vznikla transformací z Psychiatrického centra Praha. To vedl Höschl také, a to již od roku 1990.

V čele NÚDZ setrvá stávající ředitel do doby, než resort zdravotnictví vybere jeho nástupce.

Podle ministerstva zdravotnictví, které o rozhodnutí informovalo, se nyní Höschl chce věnovat odborným zájmům a činnostem, které musel kvůli budování a řízení ústavu upozadit. Konkrétně se bude věnovat částečným úvazkům, v ambulanci a také výuce na 3. lékařské fakultě.

„Panu řediteli jsem za jeho práci, kterou pro ústav, ale i pro českou a evropskou psychiatrii za několik desítek let odvedl, poděkoval a popřál mu hodně štěstí v jeho osobním životě i v dalších pracovních výzvách. Národní ústav duševního zdraví je intenzivně zapojen v procesu reformy péče o duševní zdraví, která je jednou z priorit ministerstva zdravotnictví. Věřím proto, že pan profesor bude aktivity reformy nadále podporovat, byť v jiné pozici a s menší tíhou zodpovědnosti za její úspěšný průběh,“ řekl k věci Arenberger.

Výběrové řízení by ministerstvo zdravotnictví mělo vypsat v nejbližší době.

Zdroj