Psychiatr Höschl odchází z čela Národního ústavu duševního zdraví

1 měsíc starý 6

„Po mnoha letech vysokého pracovního nasazení při budování špičkového výzkumného a klinického pracoviště v oblasti duševního zdraví by se nyní rád věnoval odborným zájmům a činnostem, které v době budování NÚDZ musely jít do značné míry stranou,“ sdělilo ministerstvo.

Ústav vznikl transformací z Psychiatrického centra Praha, jehož ředitelem byl Höschl od roku 1990. Zaměřuje se na výzkum v oblasti neurobiologických mechanismů vedoucích k rozvoji nezávažnějších duševních poruch, jako jsou schizofrenie, deprese, poruchy spánku, závislosti, demence a reakce na stres. Součástí je také vývoj a testování nových diagnostických a léčebných metod.

„Národní ústav duševního zdraví je intenzivně zapojen v procesu reformy péče o duševní zdraví, která je jednou z priorit ministerstva zdravotnictví. Věřím proto, že pan profesor bude aktivity reformy nadále podporovat, byť v jiné pozici a s menší tíhou zodpovědnosti za její úspěšný průběh,“ uvedl k tomu Arenberger.

Na pozici ředitele NÚDZ úřad vypíše v nejbližší době výběrové řízení. Do nástupu nového ředitele povede instituci dál Höschl.

Zdroj