Psychopat Bejr je ještě horší, než býval, říká šampion Fuksa. Přiznal těžkosti po olympiádě

před 3 měsíce 35

Sbírka jeho medailí je neuvěřitelná. Jsou jich stovky. Martin Fuksa vlastní 56 titulů z mistrovství České republiky, třináct „placek“ má z mistrovství světa a 18 z mistrovství Evropy. Další medaile jsou z menších soutěží a pohárů. Ten nejcennější kov mu ale zatím schází. Letos bude mít ale další šanci na triumf pod olympijskými kruhy. A jeho šance jsou značné. Cesta do Paříže tak může skončit nejlepším momentem sportovní kariéry. Zatím na Hry v dobrém příliš nevzpomíná.

ČTĚTE TAKÉ: Triumfátor Fuksa si užívá otcovství a staví dům. Snad si zaposiluji ve stylu Rockyho, říká

„Nejtěžší to bylo asi po olympiádě v Riu, kdy jsem tam jel s tím, že chci získat medaili a každý to ode mě očekával. Protože ty roky předtím jsem vždycky medaili získával, jak na mistrovství Evropy, tak světa. No ale nezískal jsem. Dojel jsem šestý, a pak diskvalifikovali Moldavana, takže jsem skončil na pátém místě,“ vzpomíná rychlostní kanoista v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

„Pamatuji si, jak jsem se vracel smutný do olympijské vesnice a četl si články. Koukal jsem i na komentáře pod těmi články, což bylo asi poprvé a naposled, kdy jsem to udělal. Dávali mi tam strašnou nálož. Že jsem tam na dovolené, že jsem si jel užívat do Ria a tak dále. Vím, že mě to strašně mrzelo. Zasáhlo mě, jak dokážou být lidi zlí. Takže to bylo psychicky těžké.“

Během rozhovoru zavzpomínal sportovec i na unikátní setkání. A to s Alešem „Psychopatem“ Bejrem, který je v současnosti známý jako hvězda organizace Clash of the Stars, která pořádá často velmi bizarní souboje influencerů.

„Rozjel tam tu svou show. Dávali jsme si závody na trenažéru, zkoušel se držet i na kánoi, samozřejmě neúspěšně. Ale jo, byl tam. Netušil jsem, jak bude jednou velkej a jakou cestou se vydá,“ vzpomíná Fuksa na zážitek z roku 2016.

„Bylo to fajn. Nějaké video se celkem povedlo a má docela pěkný počet zhlédnutí. Říkal jsem si, jestli to Aleš hraje, nebo je takový i normálně. A došlo mi, že to spíše hraje, protože jakmile vypnul telefon, byl úplně v klidu a řekl si, co budeme dělat. Když se to zapnulo, tak rozjel ty své věci, co dělá dodneška. A myslím si, že dnes je v uvozovkách mnohem horší, než byl tenkrát. Ve své show docela přitvrdil, tenkrát to bylo relativně celkem v pohodě,“ dodává olympionik.

Přečtěte celý článek