Půlnoční mši omezil koronavirus. Duka poděkoval lidem v první linii

2 měsíce starý 19

Všem, kteří bojují v první linii, poděkoval pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka na úvod vánoční půlnoční mše v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Ta se letos uskutečnila za přísných protiepidemických opatření, mše se mohlo zúčastnit pouze 300 lidí v rouškách.

Zájemci, kteří se půlnoční mše chtěli zúčastnit, si mohli už dva dny dopředu bezplatně vyzvednou lístky na recepci pražského arcibiskupství. Správa Pražského hradu udělal v případě vánoční mše výjimku, protože Hrad je kvůli pandemii koronaviru uzavřen. Všichni přítomní však museli projít bezpečnostními rámy.

Dále čtěte

Kuba Černý

Vánoce, svátky klidu a míru a politicko-společenské procesy

Vánoční svátky vybízejí k zastavení a poklidnému přemítání o věcech, na které v běžném každodenním provozu není dost času a prostoru. Řeči o ...

číst článek »

Program půlnoční mše zahájil vánočním preludiem varhaník Josef Popelka, následně zazněl March Georga Friedricha Händela a koleda Nesem vám noviny. Kardinál Dominik Duka pak ve své řeči poděkoval lidem, kteří v první linii pomáhají v boji s pandemií koronaviru.

„Chceme myslet především na ty, kterým vděčíme za to, že i v této kritické době, se můžeme opřít o pomoc lékařů, zdravotnického personálu, bezpečnostních složek, ale všech těch, kteří nám pomáhají nést tíži doby,“ pronesl v úvodu půlnoční mše pražský arcibiskup.

Půlnoční mše byla spojena s tradiční Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby v podání Smíšeného pěveckého sboru Janáček z Jablonce nad Nisou, Pěveckého sboru RadHost Praha a Pražského katedrálního sboru a orchestru.

Zdroj