Putin popřel vlastnictví opulentního paláce

2 měsíce starý 25

Putin řekl, že video o paláci je „kompilací a montáží“, která je podle něj „nudná“. Hlavně však popřel, že by mu palác patřil.

„Nic z toho, co mi bylo připisováno jako můj majetek, nepatří a nikdy nepatřilo mně ani mým nejbližším příbuzným,“ uvedl. Přiznal však, že neviděl celé video, ale jen jeho části, protože nemá čas sledovat snímek od začátku do konce.

Podle snímku vlastní ruská tajná služba FSB 70 km čtverečných pozemků u paláce.

Navalnyj uvedl, že palác byl financován miliardáři, kteří mají blízko k Putinovi. Tvrdí, že jeho součástí je kasino, kluziště a vinohrad. Podle Navalného přišel palác na 29,5 miliard korun a jde o největší úplatek v historii. „Z těchto peněz postavili palác pro svého šéfa,“ uvedl ve videu představitel opozice.

Navalnyj je aktuálně ve vazbě, podle ruské vězeňské služby porušoval pravidla svého podmínečného propuštění, když se pravidelně nehlásil na policejní stanici poté, co byl propuštěn v Německu z léčení po otravě novičokem a byla ukončena jeho rekonvalescence. Zadržen byl 17. ledna hned po návratu z Berlína do Moskvy.

V sobotu se v Rusku konaly protesty na podporu Navalného, jichž se účastnily desetitisíce lidí a tisíce jich byly zadrženy.

Putin uvedl, že by se protestů v ulicích neměly účastnit nezletilé děti. Podle agentury Reuters uvedl, že protesty byly nezákonné, protože nebyly povolené. Dodal však, že by i policie měla jednat v mezích zákona.

Zdroj