Putin šéfa generálního štábu sesadil, tvrdí okolí Zelenského

1 měsíc starý 26

Valerij Gerasimov Foto: Profimedia.cz

Putin šéfa generálního štábu sesadil, tvrdí okolí Zelenského

„Podle předběžných informací Gerasimova fakticky sesadili. Rozhodují se, jestli mu dát čas, aby věci napravil, nebo ne,“ prohlásil Arestovyč v rozhovoru s ruským advokátem a opozičním aktivistou Markem Fejginem. Na interview upozornil britský list Daily Mail.

„Velitel první tankové armády západního vojenského okruhu generálporučík Sergej Kisel byl také zatčen a vyhozen po porážce první tankové armády u Charkova,“ dodal Arestovyč v rozhovoru zveřejněném na YouTubu.

Americká televize ABC News s odvoláním na zpravodajské zdroje uvedla, že Putin až překvapivě dlouho držel nad Gerasimovem ochrannou ruku, nicméně ostatní velitelské špičky ho de facto izolovaly a předhodily Putinovi jako obětního beránka.

Tvrzení nelze ověřit

Tvrzení o osudu šéfa ruského generálního štábu nebylo možné ověřit, přicházejí však krátce poté, co se Gerasimov ne­ukázal 9. května na vojenské přehlídce ke Dni vítězství.

Už dříve ukrajinská média s odvoláním na své zdroje psala, že náčelníka ruského generálního štábu zranil šrapnel do nohy v okupovaném Izjumu na východě Ukrajiny. Zdroje listu New York Times to však popřely s tím, že Gerasimov byl v době útoku už zpátky v Rusku.

podpis
Zdroj