Putin vede zdržovací válku ze dvou důvodů. Biden si k němu zabouchl dveře, říká expert

4 měsíce starý 73

Podle Paříka si Biden kritikou Putina zabouchl dveře k dalšímu vyjednávání. „To už byla emocionální reakce. Je to ukazování svalů, tohle by se mu stát nemělo. Záleží ale, jak si to Putin vyloží,“ sdělil.

„Proboha, tenhle muž nemůže zůstat dál u moci,“ poznamenal například Biden. Americký prezident také Putina nazval řezníkem. Později však dodal, že svým ostrým projevem nevybízel k tomu, aby ruský prezident odstoupil.

Jenže právě silná slova mohou Putina tlačit ke zdi. „Pokud by odešel poražený a s tím, že nemá na výběr, může reagovat tak, jak nechceme,“ vysvětlil dále Pařík. I Putin se pak může řídit emocemi.

„Biden je nyní ve vyjednávání ‚out‘, můžeme sázet na Velkou Británii nebo Francii,“ zmínil státy, se kterými by Putin mohl být ochoten mluvit.

„Putin vede zdržovací válku,“ uvedl dále Pařík. Podle něj může vyčkávat ze dvou důvodů. „Buď si myslíte, že později budete mít lepší karty – zkrátka si to vysedíte, nebo že se objeví lepší alternativa (ve vyjednávání, pozn. red.),“ vysvětlil.

„Politici ze Západu chtějí Putina ponížit, ale když nebude mít možnost se vrátit s tím, že zvítězil, bude to dlouhá, krvavá a brutální válka,“ dodal Pařík. O aktuálním vývoji války na Ukrajině CNN Prima NEWS nepřetržitě informuje v on-line článku.

Zdroj