Putinovci budují centrum, kde si z mládeže vycvičí další potravu pro kanóny

5 měsíce starý 99

Krásné carské a sovětské doby, kdy se rodilo hodně dětí, takže stačilo pár let počkat a dorostli noví vojáci, které bylo možné nechat bez rozmyslu zahubit, jsou pryč. Vůdce Vladimir Putin a jeho junta se ale zřejmě rozhodli, že do mizerné demografické křivky Ruska udělají ještě jeden zářez. 

Jak píší Themoscowtimes.com: „Ruské úřady budují největší vojensko-vlastenecké vzdělávací centrum pro mládež na severozápadě země. Fakticky jde o ještě hlubší militarizaci mladých Rusů, která se už beztak dost zrychlila po ruské invazi na Ukrajinu.

Dále čtěte

(Týdeník FORUM)

Nový Týdeník FORUM: Kdo zametá na Hradě stopy? A proč?

číst článek »

Podle zpravodajského webu pobedarf.ru výukové centrum Avangard ve Vologdské oblasti uspořádá svůj první výcvikový tábor v roce 2023 a jeho dveřmi by mělo ročně projít 5 000 dětí a dospívajících.

Středoškoláci a vysokoškoláci zde budou trénovat sportovní střelbu, učit se navigačním dovednostem a získávat znalosti v oblasti robotiky a používání bezpilotních letounů,uvedl gubernátor Vologdské oblasti Oleg Kuvšinnikov. ‚Na pokyn prezidenta Vladimira Putina a s podporou ruského ministerstva obrany jsme začali vytvářet největší výcvikové a metodické centrum vojensko-vlastenecké výchovy (na severozápadě Ruska)… Budeme připravovat studenty středních a vysokých škol na vojenskou službu, vojensko-vlasteneckou výchovu a tělesný rozvoj,‘ řekl Kuvšinnikov na pedagogické radě tento týden.“

První výukové centrum Avangard bylo otevřeno v rozlehlém parku s vojenskou tematikou u Moskvy v roce 2020. Ministr obrany Sergej Šojgu letos v květnu uvedl, že střediska vojensko-vlastenecké výchovy mládeže Avangard budou vybudována i v dalších ruských městech s více než 100 000 obyvateli.

Dále čtěte

()

Kupte si Speciál FORUM a přispějte na sbírku pro ukrajinskou armádu. Pomáhejte s námi

číst článek »

Už zřejmě bylo načase, protože podle průzkumů veřejného mínění mladší Rusové obecně méně než starší generace podporují takzvanou „zvláštní vojenskou operaci“, tedy ve skutečnosti brutální válku své země na Ukrajině. Vzali za to tedy důkladně a malé mozky se budou vymývat už od útlého věku. Od začátku invaze úřady rozšířily povinnou výuku vlastivědy na sedmileté děti, nařídily jmenovat „vlastenecké“ školní poradce a upravily učební osnovy tak, aby se středoškoláci učili o Ukrajině z pohledu Kremlu. Putin zakotvil vlasteneckou výchovu do ruských školních osnov v roce 2020.

Ruský sociolog Alexej Levinson z nezávislého Levada Center v rozhovoru pro iRozhlas.cz říká: „Putina podporuje většina společnosti, proto jsou mezi jeho podporovateli zastoupeny všechny věkové a profesní skupiny. Procentuální vyšší podíl je u starších lidí, konkrétně u lidí 55+. Zajímavé je to u nejmladší generace: mezi nejmladšími jsou ti nejkritičtější, ale také ti nejvíce proputinovští. Nedokážu jednoduše vysvětlit, proč to tak je.“

Dále čtěte

Jan Křesadlo. (Václav Pinkava/dědicové)

Kupte si skvělou knihu Jana Křesadla Slepá bohyně a jiné příběhy

číst článek »

Zdálo by se, že když mají Rusové takovou důvěru v Putina, je nějaká další duševní mobilizace snad i zbytečná. Jenže pasivní souhlas je málo. Za války to nestačí. Aby se někdo odebral někam pobíhat se zbraní v blátě, zatímco kolem něj sviští střely, nebo si sedl do tanku, z kterého může být za chvíli šrot a z tankisty několik těžko identifikovatelných kousků, na to nějaký teoretický souhlas nestačí. Je třeba za to nabídnout hodně peněz, nebo člověka zbavit normálního myšlení. Peněz je z hlediska kremelských vůdců jistě škoda, ty chtějí sami pro sebe. Samozřejmě i pro své děti, které posílají studovat a užívat si na dekadentní Západ. Proč taky moc platit někoho, kdo stejně nejspíš brzo padne. Je třeba hlavy naprogramovat tak, aby se aspoň mladíci moc nevzpouzeli. Když už nenarukují, třeba je přinejmenším nenapadnou nějaké pacifistické myšlenky. Programovat lidi je jednodušší než programovat válečné roboty, zvlášť když žádné nemáte a mít nebudete.

Je otázka, kolik času na to současný režim v Moskvě bude mít. Dostat se ale ze zajetí nekrofilního kultu války bude trvat dlouho. Je to už několikátá generace, kterou se v Rusku snaží vládci otupit a použít.

Zdroj