Putinův propagandista šokuje dalšími výroky. Vymažme Charkov z povrchu zemského, vyzval

4 měsíce starý 45

„Pokud máme strach z bombardovaní našich vesnic, měli jsme obsadit Charkov. Není pochyb, že jde o hlavní logistické a zásobovací centrum. Smazat Charkov z povrchu zemského je nutné,“ vyřvával Solovjov ve svém pořadu. „Upozorněme civilisty, dejme jim 24 nebo 48 hodin a potom město ničme čtvrť po čtvrti,“ doplnil pak propagandista.

„Stejné je to s ohrožením Chersonu. Odkud to ohrožení přichází? Co jsou nejbližší velká města? Patří mezi ně Mykolajiv. Tak zničme Mykolajiv. Je to prosté a jasné. Opět, ať tam nejsou civilní ztráty, udělejme to oficiální. 24 nebo 48 hodin předtím varovat civilisty a pak zničit čtvrť po čtvrti. Tak to má být,“ navrhl Solovjov.

Ukrajinští a západní představitelé podobná prohlášení vnímají jen s těžkým pochopením. „Solovjov si nevzal prášky,“ komentoval video analytik Andrej Poleščuk, který od začátku ruské invaze každý den na sociálních sítích podrobně informuje o jejím průběhu.

V prokremelských médiích se rovněž v souvislosti s ruskou neschopností čelit ukrajinské protiofenzivě na severovýchodní i jižní frontě stále častěji mluví o použití jaderných zbraní.

„Mobilizujme tři miliony lidí, pět milionů lidí, 20 milionů lidí. To přesně nevím. Prostě mobilizujme do armády tolik lidí, kolik potřebujeme. Je to válka o práva našeho státu, bojujeme za naši kulturu i existenci. Je to válka proti ďáblům a satanistům, je to válka proti NATO. To znamená, že to bude válka, kterou jsme nikdy předtím nepoznali. Velká a strašná,“ prohlásil Solovjov navzdory prosazovanému označení „speciální operace“.

Skabejevová: Jsme trénovaní na zničení USA i Británie

Později se vyjádřil konkrétně i k hrozbě jaderného konfliktu: „K čemu by byl svět bez Ruska? Úsvite jaderného konfliktu, vítej.“ O použití jaderných zbraní se hovoří také velmi často v diskuzním pořadu moderátorky Olgy Skabejevové, které se přezdívá „Putinova železná panna“ či „Putinova fúrie“.

Ta by nejspíš kromě Ukrajiny ráda zničila i lídry Západu. „Jsme vytrénovaní na zničení USA i Velké Británie, je to tak?“ ptala se ve vysílání televize Rossija 1 svých hostů. Jeden z propagandistů jí potom odpověděl následovně: „Absolutně ano. Pokud na to dojde, po prvním útoku by vznikl místo Spojených států průliv soudruha Stalina a místo Velké Británie by byl Atlantský oceán.“

Zdroj