Rakušan už se rozhodl, do boje o Hrad nepůjde

4 týdny starý 10

Předseda STAN Vít Rakušan Foto: Jan Handrejch, Právo

Rakušan už se rozhodl, do boje o Hrad nepůjde

„Chci ukončit spekulace o mé kandidatuře v nadcházejících prezidentských volbách. Nebudu se jich osobně účastnit,” uvedl Rakušan.

„Snad jsem tím nezklamal vás, kteří ve mě vkládali jisté naděje, ale svoji sílu a čas opravdu musím dlouhodobě věnovat ministerské práci. A pochopitelně i funkci předsedy hnutí, kde nás příští rok čekají volby komunálních prezidentek a prezidentů,” dodal k dalším plánům.

Chci ukončit spekulace o mé kandidatuře v nadcházejících prezidentských volbách. Nebudu se jich osobně účastnit. Snad jsem tím nezklamal vás, kteří ve mě vkládali jisté naděje, ale svoji sílu a čas opravdu musím dlouhodobě věnovat ministerské práci…1/2

— Vít Rakušan (@Vit_Rakusan) December 22, 2021

Rakušan se k možné kandidatuře stavěl rezervovaně již dříve. „Nevím, jestli dosahuji nějakých životních zkušeností a nějaké moudrosti, které bych dosahovat měl,” řekl na toto téma před časem Novinkám.

Mandát prezidenta Miloše Zemana končí příští rok.  Kandidaturu prozatím potvrdilo několik zájemců. Nejčastěji se hovoří o bývalém premiérovi Andreji Babišovi (ANO).  Koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09)  by do boje o Hrad ráda postavila vlastního kandidáta.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj