Řecká vláda vyslala na oblíbené ostrovy policii

2 měsíce starý 12

„Varianta delta způsobila, že se všechny země potýkají se čtvrtou vlnou už teď, a nikoli v listopadu, jak se očekávalo,” uvedl pro řecký ministr pro turismus Haris Theoharis pro britský list The Guardian.

Právě pro mladé Brity jsou řecké ostrovy jednou z nejoblíbenějších letních destinací. Mladí turisté tu čas tráví zejména na výletních lodích, diskotékách a v barech, kvůli čemuž se Mykonu a Iu přezdívá „party ostrovy”. Právě mezi mladými se nákaza podle deníku šíří nejvíce.

„Zatímco hotely a další rodinná střediska naše opatření pilně implementují, v barech vidíme větší přetížení, než bychom si přáli, a to zejména mezi mladšími lidmi. Takže se snažíme zajistit určitou rovnováhu,” vysvětloval Theoharis.

Na Mykonos vyslala řecká vláda 186 policistů, což je o 130 více než minulé léto. Na ostrov Ios odjelo 30 dalších policistů, navíc doprovázenými bezpečnostními složkami a agenty v utajení.

Na řadě jsou i ostatní, varuje vláda

Tímto krokem ale zásah proti party ostrovům nekončí. Náměstek ministra civilní ochrany Nikos Hardalias naznačil, že vláda brzy představí další restrikce proti šíření viru. Situace na dalších ostrovech, jako Zakynthos, Tinos či Santorini úřady zneklidňuje.

Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) ve čtvrtek přeřadilo 13 řeckých ostrovů v Egejském moři mezi oblasti s nejvyšším rizikem nákazy koronavirem.

Mezi ostrovy, které jsou na mapě ECDC vyznačeny tmavě červenou, jsou populární turistické destinace jako Santorini, Mykonos či Rhodos. ECDC tím důrazně varuje před cestováním do těchto oblastí.

Zdroj