Redakce Týdeníku FORUM se představuje. Náš tým významně posílil. Za měsíc startujeme

2 měsíce starý 50

Právě za měsíc začne vycházet nový Týdeník FORUM, který chce napravit smutnou skutečnost, že na českém novinovém trhu nevycházejí v současné době žádné opoziční noviny, které by podporovaly prozápadní směřování Česka, demokratickou opozici a čelily současné převaze oligarchických médií. Je mojí milou povinností jakožto šéfredaktora dnes představit redakci Týdeníku FORUM. Zároveň jsme již otevřeli e-shop, kde je možné si Týdeník FORUM předplatit.

Slogan „Vracíme Čechům noviny, které jim zničil premiér“ se přitom nedaří uplatnit v žádné reklamě. V Česku téměř nelze veřejně sdělit, že předseda vlády Andrej Babiš převzetím tří deníků (MF DNES, Lidové noviny, Metro) zastrašil část novinářské obce, zavedl ruský model řízení médií z mocenského centra a minimalizoval vliv kritické žurnalistiky ve veřejnosti. Toto vše se snaží Týdeník FORUM, který bude vycházet ve formě novin, napravit. Měsíc před spuštěním Týdeníku FORUM můžeme představit jeho redakci. Je už kompletní.

Dále čtěte

 FORUM 24 (FORUM 24)

Předplatné s dárkem: Předplaťte si Týdeník FORUM, pojďte na koncert a dostanete vstupenku zdarma

Kupte si roční předplatné Týdeníku FORUM za zvýhodněnou cenu spolu s lístkem na koncert 30 let bez okupantů PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY, který se koná ...

číst článek »

Tvorby projektu svobodomyslného a seriózního týdeníku se již nyní účastní na deset novinářů. Klíčovou editorskou pozici zastává Dan Hrubý, dlouholetý autor a editor z týdeníku Reflex. Jeho doménou jsou reportáže, historické články a pěstování širšího autorského týmu spolupracovníků.

Z Reflexu přišli i dva novináři, kteří se budou starat o silnou kulturní rubriku: Milan Tesař a Matěj Bartošek.

Ekonomickou rubriku a politické analýzy si vzal na starost Jaroslav Bican, politolog a publicista, který dříve působil v Deníku Referendum a v Tiscali. Zahraničními tématy se budou na externí bázi zabývat amerikanista Jiří Pondělíček z Fakulty sociálních věd UK a někdejší dlouholetý reportér Českého rozhlasu Petr Vavrouška. Mezinárodnímu kontextu naší situace se také věnuje řada autorů rubriky Nová Orientace, kterou vede historik a docent Univerzity Karlovy Petr Hlaváček.

Domácí politiku a komentáře si v týdeníku bere na starost dosavadní hlavní editorka webu FORUM 24 Johana Hovorková. Novou posilou zejména v oboru investigativní žurnalistiky je Veronika Kučíková, která přichází z redakce iRozhlasu, a čtenáři mohli již zaznamenat její práci na stránkách deníku FORUM 24. Investigativní a analytickou spolupráci zahájila redakce Týdeníku FORUM také s novinářem Magazínu Reportér Jaroslavem Kmentou. Pravidelnou rubriku bude mít v časopisu Jiří X. Doležal.

Stálou spolupráci v oblasti domácí politiky i zahraničních témat zahajujeme s redakcí serveru HlídacíPes.org, která se bude na tvorbě nového média podílet velmi intenzivně a u každého čísla. S Týdeníkem FORUM budou spolupracovat tito novináři serveru HlídacíPes.org: Ondřej Neumann– zakladatel a reportér, šéfredaktor Robert Břešťan, redaktor zahraničí Vojtěch Berger, reportéři Tereza Engelová, Robert Malecký a komentátor Jan Urban.

Stálou spolupráci jsme navázali s fotografy Janem Šibíkem a Romanem Blackem Černým. Prostor budeme dávat i dalším významným fotografům, abychom posílili význam novinářské fotografie.

Dále čtěte

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Koncert PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY oslaví 30 let bez sovětských okupantů. Pokřtíme na něm Týdeník FORUM

Redakce internetového deníku FORUM 24 pořádá spolu s partnery jedinečnou akci: Koncert Michaela Kocába, Michala Pavlíčka a Českého národního ...

číst článek »

Layout novin vytvořil grafik Jakub Adamů, dalšímu vývoji se věnují grafici Lucie Batková (dlouholetá artdirektorka dosavadního měsíčníku Revue FORUM) a Michal Hošek, který přišel z grafického oddělení vydavatelství Czech News Center.

K tvorbě Týdeníku FORUM bude přirozeně přispívat i redakce internetového deníku FORUM 24: komentátoři Jan Jandourek, Michal Závada a Peter Vavro, dlouholetý šéfredaktor bratislavských Hospodárských novin, a jako reportér Tony Havlík.

Obě redakce pod hlavičkou FORUM, tedy redakce deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM, mají nyní dohromady 18 novinářů, tři pomocné redaktorky a pět stálých spolupracovníků.

Obsah Týdeníku FORUM bude zahrnovat investigativní i analytické články z domácí politiky, zahraniční témata, rozhovory s významnými osobnostmi včetně politiků demokratických stran, kulturní rubriku, ekonomiku a historii. K unikátnímu obsahu týdeníku budou patřit zprávy o činnosti občanských iniciativ, které usilují o obranu demokracie a právního státu, dále esejistická rubrika Nová Orientace a také zprávy z oblasti vědy a moderních technologií. Čtenáři zde najdou také široké spektrum názorů v anketách a rozhovorech o českých národních zájmech a o vizi budoucnosti České republiky v éře po Zemanovi a Babišovi.

Přípravu týdeníku podpořil Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ), a to grantem ve výši 2,5 mil. korun, další milion jsme vybrali od našich příznivců na transparentním účtu ZDE. Srdečně děkujeme za podporu! Předplatné týdeníku si zajistěte na našem e-shopu Týdeník FORUM. K předplatnému nyní získáte jako dárek lístek na koncert „30 let bez okupantů. A nikdy více“, na kterém vystoupí Pražský výběr Symphony.

Těšíme se, že na koncertě spolu oslavíme jak výročí odchod okupantů, tak i start Týdeníku FORUM. Aby byly v naší zemi skutečně svobodné volby, potřebujeme silná demokratická média. Podpořte vznik Týdeníku FORUM, zajistěte si předplatné a pojďte s námi na koncert.

Váš Pavel Šafr

Zdroj