Ředitel celní správy Poulíček požádal o uvolnění z funkce. Chce skončit z osobních důvodů

4 měsíce starý 19

Generální ředitel Celní správy České republiky Milan Poulíček požádal ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) o uvolnění z funkce k 31. květnu. Skončit chce z osobních důvodů. V tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Praha 10:22 31. března 2022

Generální ředitel Celní správy Milan Pouliček | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Poulíček pracuje v celní správě od roku 1987 a v jejím čele stojí od roku 2016, kdy na postu ředitele vystřídal Petra Kašpara, který rezignoval.

Celní správa varuje před nadměrným dovozem paliv z Polska. Může za něj hrozit i zabavení auta

Číst článek

Předtím Poulíček působil v celní správě například ve funkci ředitele Odboru pátrání Celního ředitelství Plzeň, náměstka ředitele Celního úřadu Rozvadov nebo šéfa Odboru pátrání Generálního ředitelství cel.

„Je historicky prvním představitelem celní správy, který byl jmenovaný do hodnosti generálmajora,“ doplnila k tomu mluvčí.

Úkolem celní správy je ochrana a regulace domácího trhu formou výběru cla z dováženého zboží a dohled nad tím, aby toto zboží neohrožovalo životy nebo zdraví lidí, zvířat či rostlin. Spravuje také veškeré spotřební daně a ekologické daně.

V loňském roce celníci podle informací na webu vybrali z daní, cel a dalších poplatků či pokut 163,9 miliardy korun. Nejvyšší podíl na jejich loňských příjmech tvořilo inkaso vnitrostátní spotřební daně, a to 155,6 miliardy korun. Výběr spotřební daně u tabákových výrobků dosáhl 54,8 miliardy korun, u lihu celníci vybrali 8,7 miliardy korun a příjem ze spotřební daně z minerálních olejů činil 82,4 miliardy korun.

V celní správě pracuje téměř 6000 pracovníků, většinu tvoří celníci ve služebním poměru, ostatní jsou občanští zaměstnanci.

ČTK

Zdroj