Reformu důchodů nestihnete, hřímal Vondráček. Kritizujete za každou cenu, vyčetl mu Kupka

2 měsíce starý 16

„Prosím vás o jednu věc, chce to určitou pokoru, ubrat na sebestřednosti a sebezahleděnosti. Jestli se má důchodová reforma udělat pořádně, tak si nemůžete myslet, že byste přišli v řádu měsíců s konečným řešením. Sami říkáte, že nemáte paragrafové znění. Chápu to. Nemůžete ho mít, protože ho nejdříve musí někdo napsat. Nelžete lidem a zkuste poslouchat opozici. Do léta se to stihnout nedá,“ hřímal Vondráček v pořadu 360°. „Řekněte mi, jak to chcete stihnout? Napsané to není, shoda také ne,“ pokračoval.

Jeho slova podpořil také místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD). „Ve středu s námi proběhlo první jednání, tak uvidíme, jak to bude. Ale aby něco platilo od července, to se prostě za pár měsíců stihnout nedá. Pokud vím, žádné paragrafové znění předloženo nebylo. Nic konkrétního, jak by snížení valorizací mělo vypadat. Sám jsem zvědav, co z toho bude. Ale vzhledem k tomu, že to chcete za tři měsíce mít, tak předpokládám, že to někde už v šuplíku musí ležet,“ uvedl Hrnčíř ke středeční schůzce, která proběhla mezi ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) a zástupci opozičního hnutí SPD.

ČTĚTE TAKÉ: Odchod do důchodu až v 68 letech? Jurečka je proti, chce zohlednit náročnost práce

„Nikdo z nás si nehraje na pánybohy. Dobře víme, že neznáme všechno. Když nám vyčítáte, že snad bychom mohli mít v tomto směru patřičnou pokoru, tak právě s ní jsme se na vás obrátili a přišli za opozicí, abychom hledali odpověď na to klíčové, co Česko musí udělat. A vaše odpověď? Kritika od samého začátku. Nepřiznáte kvalitu ani základní vstřícnost v tomto prvním kroku, kdy s vámi o tom chceme mluvit,“ reagoval Kupka.

Zdroj