Pastrňák řádil, nasázel druhý hattrick v sezoně. Proměnil i parádní sólo

před 1 měsíc 47

Reuters

Havířovský rodák bodoval v šestém utkání v řadě (6+3) a je v soutěži čtvrtý v tabulkách střelců (44 gólů) i produktivity (99 bodů).

Pastrňák zajistil Bostonu v první třetině vedení 2:0. Český útočník otevřel v 9. minutě skóre tečí střely Matta Grzelcyka, jemuž přihrál na modrou čáru Pavel Zacha.

Druhý gól přidal ze samostatného úniku, když vystihl v obranném pásmu přihrávku a parádní sólo zakončil bekhendovým blafákem.

Pastrňák zkompletoval hattrick ve 45. minutě bekhendem z levého kruhu a gólem na 4:2 odrazil nápor Ottawy.

Podívejte se na hattrick Davida Pastrňáka:

Pastrňák nasázel v NHL sedmnáct hattricků a v klubové historii je lepší pouze Phil Esposito (26).

Sedmadvacetiletý útočník nastřílel za Boston celkově 345 branek a třetí trefou v zápase se posunul v klubové tabulce kanonýrů na sedmé místo před současného prezidenta Bruins Cama Neeleyho.