Řidič autobusu u Zvolenu spílal Ukrajinkám

3 měsíce starý 110

„Jsme pohostinný národ, vysloužili jsme si dobré jméno, protože pomáháme. Jenže moje Ukrajinky si mi postěžovaly, že jeden z řidičů autobusu jim opakovaně nadává,“ sdělila Zdena na sociální síti.

Zaměstnavatel šoféra postihl

V Zolné není žádný obchod s potravinami, a pokud si Ukrajinky chtějí nakoupit, musí asi deset kilometrů do Zvolenu autobusem.

„Jezdí i se svými malými dětmi, které nemají kde nechat. Když předloží v autobuse doklad uprchlíka, začíná šikana,“ dodala Zdena.

S problémem se obrátila na Slovenskou autobusovou dopravu (SAD) Zvolen. Neznala sice jméno řidiče, ale předpokládala, že podle evidenčního čísla autobusu a času odjezdu linky bude možné jeho totožnost zjistit. Podle Lenky Štepánkové, mluvčí Banskobystrického kraje, se tak stalo a společnost SAD Zvolen už s řidičem řešila porušení etického kodexu.

„Dostal upozornění, a pokud se situace bude opakovat, hrozí mu ukončení pracovního poměru,“ řekla Štepánková. Společnost SAD Zvolen v prohlášení uvedla, že se jedná o individuální selhání jednotlivce.

„V žádném případě netolerujeme jakékoli nevhodné chování k cestujícím ze strany našich zaměstnanců a odsuzujeme ho. Cestujícím se omlouváme,“ zdůraznila.

Přišlo 2051, odešlo 1552 běženců
Slovensko-ukrajinskou hranici překročilo v pondělí ve směru na Slovensko 2051 lidí.
Ve směru na Ukrajinu to bylo 1552 lidí.
Od začátku konfliktu přišlo na Slovensko z Ukrajiny přes 363 tisíc lidí.
Od 24. února opustilo území Slovenska ve směru na Ukrajinu přes 110 tisíc lidí.
Zdroj