Řidič, který u amerického Kongresu najel do policistů, zemřel. Po smrti je i jeden z napadených strážníků

3 měsíce starý 29

Do bezpečnostních barikád poblíž sídla amerického Kongresu najelo v pátek auto a na místě zranilo dva strážce. Řidiče policie postřelila, když z auta vystoupil s nožem v ruce, informovala zahraniční média s odvoláním na policii, která zajišťuje ochranu Kapitolu (USCP). Řidič auta a jeden z napadených policistů zemřeli. Další dva zranění jsou v nemocnici.

Washington 20:00 2. 4. 2021(Aktualizováno: 20:59 2. 4. 2021)

V okolí Kapitolu panují zvýšená bezpečnostní opatření od 6. ledna, kdy do něj vtrhli podporovatelé tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa | Foto: Tereza Matoušová

Incident se stal necelých 100 metrů před vchodem do severní části budovy, kde sídlí Senát. Auto podle agentury AP najelo do kontrolního stanoviště, kudy obvykle do areálu vjíždějí zákonodárci a další zaměstnanci. Kongres v pátek nejedná.

Svědci na místě agentuře Reuters sdělili, že policie uzavřela několik přilehlých ulic a že se před budovou Kongresu pohybuje zvýšený počet příslušníků bezpečnostních složek.

Trump čelí kvůli útoku svých stoupenců na Kapitol žalobě policistů. Viní ho za citovou a fyzickou újmu

Číst článek

Podezřelý po nárazu do barikády vystoupil z auta s nožem v ruce a pobodal policistu, uvedla CNN. Policisté ho poté postřelili. Řidič auta následně zemřel v nemocnici.

Zemřel i jeden z napadených policistů, další dva jsou zraněni, uvedla policie. Motiv útoku podle ní zřejmě není teroristický. 

Prezident Joe Biden v době incidentu již nebyl v nedalekém Bílém domě, nýbrž na cestě do svého víkendového sídla v Camp Davidu.

V okolí Kapitolu panují zvýšená bezpečnostní opatření od 6. ledna, kdy do něj vtrhli podporovatelé tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa ve snaze přerušit formální potvrzení vítězství kandidáta Demokratické strany Joea Bidena v listopadových prezidentských volbách.

Po necelých dvou měsících se však ochranná opatření začala uvolňovat, demontován byl například plot kolem budovy Kongresu.

zuj, ČTK

Zdroj