Řidič náklaďáku v Kalifornii najížděl do lidí, dav ho zlynčoval k smrti

3 měsíce starý 58

Ilustrační foto Foto: Vojtěch Pospíšil, Novinky

Řidič náklaďáku v Kalifornii najížděl do lidí, dav ho zlynčoval k smrti

Podle informací místního šerifa se muž v neděli okolo půlnoci zapletl do hádky v blíže nespecifikovaném obchodě ve městě Hawthorne nedaleko Los Angeles. Personál ho z obchodu vykázal, což ale muž neunesl, nasedl do nákladního auta a pokoušel se s ním najíždět do lidí na chodníku. Místo nich ale trefil strom a havaroval.

A driver accused of trying to hit a group of people with his car in Hawthorne over an altercation was beaten to death shortly after, according to police. https://t.co/BXdzJgvV03

— ABC7 Eyewitness News (@ABC7) October 10, 2021

Kolemjdoucí se snažili muže z kabiny vyvléct, to se jim však nepovedlo a řidič z místa začal ujíždět. Nad vozem však záhy ztratil kontrolu a opět naboural, tentokrát do budovy. A rozzuřenému davu už znovu neunikl.

Hugo Reynag z losangeleského policejního sboru řekl stanici ABC News, že rvačka pokračovala i v době, kdy policisté přijížděli na místo. Na řidiče ve věku okolo 40 let podle něj zřejmě útočili zákazníci z obchodu, kde se před tím hádal.

Rány tupým předmětem

„Došlo tam k fyzické roztržce. Policisté, kteří dorazili na místo, spatřili, jak muž utrpěl zranění odpovídající úderům tupým předmětem. Přivolaní záchranáři se mu pokoušeli zachránit život, už na místě ho ale museli prohlásit za mrtvého,“ cituje CNN z prohlášení losangeleské policie.

Identita řidiče nebyla zveřejněna. Není jasný ani důvod hádky v obchodě nebo totožnost dalších zúčastněných.

podpis
Zdroj