Řidička zkolabovala, autobus plný dětí zachránil školák. Hrdinský počin zachytila kamera

5 měsíce starý 26

Měla to být obyčejná cesta ze školy. Žáci Carter Middle School se odpoledne vraceli domů, když se řidičce jejich autobusu náhle „zatočila hlava a ztratila vědomí“, citovala BBC zaměstnance vzdělávacího zařízení Roberta Livernoise.

Řidiččina stavu si všiml třináctiletý Dillon a okamžitě vyběhl ze svého místa v páté řadě autobusu a ujal se řízení. Za pár vteřin se mu povedlo vozidlo i zastavit. Zachránil tím život sobě i dalším 66 spolužákům, kteří v autobuse jeli, informoval Independent.

ČTĚTE TAKÉ: Laskavá Catherine. Batole jí sebralo kabelku za 18 tisíc, reakce princezny na videu dojala svět

Zastavením autobusu ale jeho hrdinství neskončilo. „Zavolejte hned 911,“ nabádal Dillon své spolužáky. Ve Spojených státech je telefonní číslo 911 spojení na tísňovou linku. Student tak chtěl okamžitě pomoci i řidičce, která byla stále v bezvědomí.

„Co sakra udělal?“ byla podle místních médií první slova Dillanova otce poté, co mu zavolala policie. Strážník ho ale pouze informoval o tom, jak statečně se jeho syn zachoval. „Jsme na tebe za tvé hrdinské činy velmi hrdí!“ napsal na Facebook radní města Jonathan Lafferty.

Podle Dillanovy nevlastní matky je řidička již v pořádku doma. Z autobusu ji sanitka přepravila do nemocnice. Příčina jejího stavu je prozatím neznámá, dodala BBC.

Zdroj