Ročního chlapce narkoman umučil, matka přihlížela. Lebku mělo dítě houbovitou, šokovali lékaři

1 den starý 10

Drummond se vyžíval v sadistickém týrání, dokonce jeden z pokojů, kde chlapci ubližoval, nazýval „mučírnou“, píše Daily Mail. Na konci srpna roku 2019 patnáctiměsíčního chlapce vytáhl z postele, prudce s ním třásl a poté ho uhodil. Jacob měl natolik oteklé a pohmožděné oči, až vypadal jako panda, zaznělo v Old Bailey, Hlavním trestním soudu Anglie a Walesu.

ČTĚTE TAKÉ: Hrozivá nehoda stála život „malého andílka“. Tříletého chlapce otec přejel sekačkou

Dvojice u soudu popřela, že by se dopustila jakéhokoli protiprávního jednání. Podle Daily Mailu se oba také vzájemně obviňovali ze způsobení Jacobových strašlivých zranění.

Drummond byl následně shledán vinným z vraždy a úmyslného ubližování dítěti. Lennonovou odsoudili za způsobení nebo umožnění smrti dítěte, dříve se už totiž přiznala, že svého syna týrala.

Pět dní před vraždou poslal Drummond Lennonové hrůznou zprávu, že Jacoba zavírá do „mučírny“. K textu přiložil obrázek s hollywoodským hercem Benem Stillerem z filmu Happy Gilmore a jeho citátem „Teď půjdeš spát, nebo tě donutím spát já.“

Při další konverzaci označila Lennonová Jacoba za „malého šílence“ a jeho podlitinám se vysmívala. Týrání po celou dobu nezabránila.

O Jacoba se už v roce 2018 zajímala sociální služba a zařadila ho do plánu ochrany dítěte v kategorii citového zneužívání. Podle Daily Mailu však Lennonová sociální pracovnici zalhala, že je na dovolené v Hastingsu, aby nedošlo k plánované návštěvě.

„Mezitím už Drummond zahájil sérii úmyslného napadání a ubližování Jacobovi,“ uvedla prokurátorka Sally O'Neillová.

Téměř houbovitá lebka a pokousané genitálie

V Drummondovi už delší dobu narůstal vztek. Kvůli závislosti na kokainu bojoval s nespavostí, a k tomu s nimi v posteli spal Jacob a při spánku Drummonda rušil. Den před osudným útokem byl Drummond naštvaný, bývalá partnerka ho totiž obvinila z obtěžování a on musel jít na policejní stanici.

Dalšího dne brzy ráno vytáhl Jacoba z postele, krutě s ním třásl a nakonec chlapce udeřil tak silně, že upadl do bezvědomí, dozvěděla se porota.

Lennonová přišla s historkou, že Jacob vypadl z postýlky. Také si vymyslela příběh, jak chlapec před několika dny zakopl cestou ze supermarketu do jejich bytu v Roehamptonu v jihozápadním Londýně, informoval deník The Sun.

Lékaři zjistili, že jeho lebka byla kvůli mnoha otřesům a úderům „téměř měkká a houbovitá“. U soudu zaznělo, že měl na genitáliích zranění odpovídající „extrémnímu štípání“ nebo kousání, které by se dalo popsat jako „sadistické“. Po Jacobově smrti se v jeho těle našly také stopy kokainu.

„Je těžké pochopit, jak mohlo být tak malé a zranitelné dítě takto zneužito,“ řekl vrchní inspektor Wayne Jolley. „Všichni zúčastnění si museli vyslechnout skutečně otřesné důkazy, ale byli jsme odhodláni vytrvat a postavit osoby odpovědné za Jacobovu smrt před soud,“ dodal na závěr.

Rozsudek nad dvojicí padne 24. dubna, doplňuje The Sun.

Zdroj