Roddick baví návodem, jak třískat raketou a nikoho nezranit. Osvítil i Kyrgiose

4 měsíce starý 159

 Reuters

Němec Alexander Zverev na konci února v mexickém Acapulcu zaútočil raketou na rozhodcovský umpire, sudí stíhal jen tak tak uhýbat. Australský bouřlivák Nick Kyrgios o pár týdnů později v Indian Wells po těsné porážce s Rafaelem Nadalem mrštil svým náčiním tak, že málem trefil mladého podavače míčků.

Na aktuálním podniku v Miami podobně ohrozila sběrače domácí vycházející hvězda Jenson Brooksby, nevhodně se zachoval i Australan Jordan Thompson.

Současně s všeobecnou kritikou agresivního chování hráčů a výzvami k přísnějším trestům a nulové toleranci podobných excesů přišel i humorný videonávod z dílny Andyho Roddicka.

Někdejší první hráč světového žebříčku svým následovníkům polopaticky a vtipně vysvětlil, jak upustit páru, mrštit tenisovým vybavením, ale nikoho přitom nezranit.

"Ušetřím hráčům velké nepříjemnosti a naučím je, jak hodit raketou, ale nedostat se do potíží," hlásí devětatřicetiletý rodák z Omahy na videu, které na Twitteru sklidilo tisíce reakcí, lajků a sdílení.

Roddick v něm přiznává, že sám během aktivní kariéry nesčetněkrát ztratil nervy, avšak jen jedinkrát za své chování obdržel trestný fiftýn, což z něj činí odborníka oprávněného předat svá velká tajemství ostatním.

"Když házím raketu, je velmi výhodné hodit ji přímo před sebe na zem. Takhle," ukazuje názorně šampion US Open z roku 2003.

"Vidíte? Nikam se neodrazí, nikoho netrefíte, zůstane tady na zemi přede mnou uvnitř kruhové plochy o průměru řekněme čtyř stop," pokračuje Roddick.

A nezapomíná ani na incidenty s míčkem. Jeden takový se stal v roce 2020 v New Yorku osudným Novaku Djokovičovi. Po skončení gemu udeřil do balonku, ten nešťastně zasáhl čárovou rozhodčí přímo do krku a světová jednička po diskvalifikaci okamžitě cestovala domů.

"Pokud máte vztek a chcete napálit míček, napalte ho nahoru. Takhle," ukazuje Američan a hned přidává pro ilustraci nesprávný postup: "Když to uděláte takto, můžete někoho trefit do krku."

Na Roddickovo video reagoval jeden z hříšníků Nick Kyrgios. "A-roda miluju a souhlasím. Všichni bychom se měli s raketami uklidnit," přiznal Australan, že ho originální instruktáž momentálně osvítila.

Podívejte se na celé video:

Zdroj