Rodinná kandidatura do Bílého domu. Esem Trumpa je dcera Ivanka

4 měsíce starý 19

Svérázný politik věří, že má v Oválné pracovně stále nedokončenou práci. Část republikánů by si sice na příští volby přála mladšího kandidáta, Trump se ale stále cítí ve formě. Ostatně, jak se v průběhu mandátu opakovaně a rád chlubil, je „perfektní fyzický exemplář” a „extrémně mladý”.

Trump byl v době uvedení do funkce historicky nejstarším prezidentem Spojených států, jeho nástupce Joe Biden ho ale překonal. Argument gerontokracie (vláda starých) tak 74letý politik snadno odpálkuje.

O tom, že Trump přemítá možnost budoucí kandidatury, média spekulují již od minulých voleb. Agentura Bloomberg ale nedávno přišla s informací, že exprezidentovi poradci si myslí, že by si v takovém případě měl po svůj bok vybrat lepšího a silnějšího spolukandidáta, než byl jeho viceprezident Mike Pence.

Ten totiž v závěru volebního období neprokázal dostatečnou loajalitu poté, co Trump opakovaně nepravdivě tvrdil, že byly volby zmanipulované. Část radikálních příznivců dokonce údajně chtěla Pence vzít jako rukojmí v průběhu takzvaného „útoku” na Kapitol.

Spekulace, nebo předpověď?

Někdejší nejmocnější muž světa tak uvažuje, že by vybral někoho jiného: někoho společensky přijatelnějšího. Podle magazínu Vanity Fair se bude Trump pokoušet „to pro rok 2024 udržet v rodině”. Nabídku by tak mohla obdržet jeho dcera Ivanka.

Americká média dlouhodobě označují Ivanku za Trumpovo „nejoblíbenější dítě”. Ivanka je navíc považována za úspěšnou podnikatelku a v době Trumpovy administrativy zastávala klíčovou roli vrchní poradkyně.

Řada knih, které o Trumpovi v posledních letech vznikla, naznačovala, že Ivanka má prezidentské ambice. Sám Donald Trump tuto myšlenku dokonce sám navrhoval na jednom ze svých předvolebních mítincích v srpnu. Viceprezidentství by tak Ivanka mohla využít jako jakýsi odrazový můstek.

Zdroj