Roman Kreuziger: Detektor lži byl třešničkou na dortu, v pelotonu dnes chybí respekt

4 měsíce starý 19

V DNEŠNÍM DÍLE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE:

  • Ze závodníka sportovním ředitelem (0:35)
  • Proměna pelotonu (10:35)
  • Úspěšný rok 2013 (13:01)
  • Problémy s biologickým pasem a detektor lži (16:22)
  • Kvůli Saganovi na gauči (32:05)
  • Ostřikovače cyklistům (37:50)

Pravděpodobně nejúspěšnější rok prožil český cyklista v roce 2013, kdy vyhrál prestižní Amstel Gold Race v Nizozemsku a na Tour de France skončil jakožto domestik Alberta Contadota pátý v celkovém pořadí. „Možná, kdyby tehdy Alberto řekl, že se necítí nejlíp, tak pódium bylo blízko,“ přemýšlí zpětně Krueziger. Jedním dechem však dodává, že svoji pozici v týmu každý jezdec moc dobře zná.

Pozici lídra si na Tour de France vyzkoušel v roce 2016, kdy Contador po pádech v úvodu závodu odstoupil. Kreuziger nakonec skončil desátý, i když v předposlední etapě byl ve virtuálním pořadí chvíli dokonce druhý.

„Trochu zklamání to bylo, protože ty rozestupy tam byly toho roku opravdu minimální,“ říká Kreuziger, jenž poslední rok strávil v pozici sportovního ředitele bahrajnské stáje, kromě toho se věnuje vlastní akademii a projektu, který má za cíl vybízet k respektu mezi řidiči a cyklisty.

Kreuziger se v podcastu vrací i do roku 2014, kdy kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu přišel o Tour de France. Aby vlastní jméno očistil, podstoupil dokonce zkoušku na detektoru lži.

Jaká etapa na Tour de France byla pro Kreuzigera nejtěžší, jak se choval na začátku kariéry Peter Sagan, proč mladým chybí v pelotonu respekt a kam chodí cyklisté v průběhu závodu na záchod? O tom všem Kreuziger mluví v dnešním díle Dobojována, na který se můžete podívat na videu, případně si jej pustit v audiopřehrávači v úvodu článku.

Pokud se chcete příště podívat na vašeho oblíbeného sportovce, na jehož kariéru rádi vzpomínáte, pak napište e-mail na adresu jakub.stepanek@novinky.cz a do předmětu uveďte „Dobojováno“.

V pondělí 7. listopadu bude hostem Dobojována legenda českého MMA Michal Hamršmíd.

Podcast roku zná letošní vítěze, u odborné poroty zabodovalo i Dobojováno

Podcasty

Děkujeme všem čtenářům za hlasy v anketě Podcast roku, kde bylo Dobojováno odbornou porotou vyhlášeno druhým nejlepším podcastem v kategorii Sport.  

Obsáhlé rozhovory s osobnostmi českého sportu. O cestě k úspěchu, době na vrcholu i životě po kariéře. To je sportovně-společenský podcast Dobojováno, který uvádí Lucie Černá a Jakub Štěpánek.

Poslechněte si také naše další podcasty:

Zdroj