Ronaldo zpátky v Manchesteru, ale ne v United. K bombě chybí jediný krok, píší v Itálii

3 měsíce starý 95

Vypadá to, že italské angažmá trvající tři roky je u konce. 36letý Portugalec údajně nepočítá s tím, že by v sobotu nastoupil k ligovému zápasu proti Empoli.

„CR7 ještě není hráčem Manchesteru City, ale už chybí pouze jeden krok,“ napsal italský list La Gazzetta dello Sport. Přitom v Juventusu má Ronaldo smlouvu ještě na jeden rok.

Podle médií se už jeden z nejlepších fotbalistů historie dohodl se zástupci City na podmínkách a je připraven na poloviční snížení platu oproti své současné mzdě. V Manchesteru by měl Ronaldo podle španělského deníku AS vydělávat 15 milionů eur ročně, podepsat by měl dvouletou smlouvu.

Na odstupném za pětinásobného vítěze Zlatého míče se zatím kluby nedohodly. Ve hře je údajně částka 25 milionů eur, ale také výměna za hráče Raheema Sterlinga či Gabriela Jesuse.

Anglický mistr Manchester City hledá posilu do útoku po odchodu klubové legendy Sergia Agüera do Barcelony a neúspěšné snaze získat anglického reprezentačního kapitána Harryho Kanea, jenž zůstal v Tottenhamu.

Rodák z Madeiry Ronaldo už v Manchesteru působil v letech 2003–⁠2009, kdy hrál za konkurenční United, se kterým se pojí červené barvy. Poté strávil devět let v Realu Madrid, následoval přestup do Itálie. Teď se zdá, že bude doma v části Manchesteru, kterou lze vzhledem k barvám Citizens označit za modrou. Přitom ještě minulý týden jakékoliv přestupové spekulace rázně popíral na svých sociálních sítích.

Pokud Ronaldo skutečně podepíše smlouvu se City, zahraje si na podzim v Lize mistrů proti Lioneli Messimu. Anglický celek byl totiž nalosován do skupiny s Paris Saint-Germain, kam Argentinec před pár týdny zamířil z Barcelony.

Zdroj