Rozhlasový a televizní svět truchlí: Zemřela legenda rádia BBC, pořady uváděl přes 40 let

před 1 týden 24

Wright nastoupil do BBC v 70. letech, odešel v roce 1976 a pracoval pro různé rozhlasové stanice, asi nejdůležitější z nich bylo Radio Luxembourg , kde uváděl svou vlastní noční show. Zpátky do BBC se vrátil v roce 1980.

ČTĚTE TAKÉ: Drama dcery Kateřiny Neumannové je u konce. Policie dopadla drzého recidivistu

V letech 1994 až 1995 uváděl televizní seriál BBC The Steve Wright People Show.

Wright byl naposledy ve vysílání v neděli, kde připravoval a dopředu natáčel speciální valentýnské vydání svého programu Love Songs.

„Je opravdu těžké reagovat na zprávu o úmrtí Steva Wrighta. Snad jen to, že jsme všichni touto zprávou šokováni a zdrceni,“ uvedla moderátorka Rádia 2 Sara Coxová a dodala: „Steve byl mimořádný moderátor, opravdu laskavý člověk, byl vtipný, byl vřelý a byl obrovskou, obrovskou součástí rodiny Radia 2 a vím, že všichni moji kolegové DJs budou také naprosto zničeni."

„Všichni v BBC mají zlomené srdce. Steve byl skutečně úžasným moderátorem, který byl obrovskou součástí mnoha našich životů po mnoho desetiletí. Byl to maximální profesionál - zapálený pro rozhlasové řemeslo a byl v hlubokém kontaktu se svými posluchači. Nikdo neměl více energie na to, aby předvedl show, která divákům vykouzlí úsměv na tváři. Hluboce ho milovali. Myslíme na Steva a jeho rodinu a bude nám strašně chybět,“ uvedl Tim Davie, generální ředitel BBC.

Wright si chránil soukromí, proto je o něm známo jen to, že byl ženatý se Cyndi Robinsonovou. Rozvedli se v roce 1999. Spolu mají dvě děti syna Toma a dceru Lucy.  Byl alergický na pepř a penicilin. Pro deník The Daily Mirror řekl, že nemá čas hledat novou partnerku, protože je vytížený prací na svých rozhlasových  programech.

Byl jmenován členem Řádu britského impéria za služby v rádiu.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Policie chytila zloděje, který okradl Lucii Neumannovou

Přečtěte celý článek