Rozhodčí nedokázali ochránit zdraví hráčů. Podle komise sudí zápas v Edenu nezvládli

1 měsíc starý 18

 ČTK

"Komise vyhodnotila výkon celého týmu rozhodčích jako neuspokojivý. Rozhodčí nedodrželi jednu z priorit - ochranu zdraví hráčů. Rozhodčí Dalibor Černý nebude do konce září 2022 nasazován na utkání F:L. VAR Vít Ondráš má omezeny delegace na všechna utkání do konce podzimní části," píše se v prohlášení, které komise rozhodčích zveřejnila v pondělí dopoledne. 

Komisi i širší fotbalové veřejnosti vadil zejména faul hostujícího obránce Cedidly, který v 59. minutě utkání u postranní čáry ostře zajel do Ewertona, ale viděl za zákrok pouze žlutou kartu. Podle komise rozhodčích měl být Cedidla vyloučen za surovou hru. Ewerton v zápase dohrál. 

"Omlouvám se, byl jsem asi trošku přemotivovaný. Pak jsem se snažil stáhnout nohy, jak jsem byl ve skluzu, ale bohužel to vyšlo tak, že jsem ho trefil. Říkal jsem si, že jsem ho netrefil kolíky, tak jsem věřil, že dostanu žlutou. Mrzí mě to," řekl Cedidla pro O2 TV.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který za následné protesty viděl žlutou kartu, po zápase uvedl, že kvůli zranění musel střídat nejen Ewertona, ale i Petra Ševčíka a Usora. 

"Jsem zklamaný z toho, že končíme zápas a máme tři zraněné hráče. Podle mě je to problém rozhodčích, kteří je neumí ochránit. Mně tohle vadí," prohlásil bezprostředně po utkání lodivod Slavie.

Komise rozhodčích také řešila fakt, že hlavní rozhodčí po utkání nedorazil na rozhovor pro televizi O2. Podle vyjádření Černého ale nedošlo k nedorozumění, protože podle svých slov byl připraven před kamery předstoupit a své verdikty na hřišti obhajovat. 

Zdroj