Rus na sankčním seznamu převedl slezskou strojírnu na šest podřízených. Ministerstvo zkoumá, jestli to nejsou bílí koně

4 měsíce starý 176

Významný tuzemský výrobce armatur MSA se může dostat kvůli sankcím uvaleným na ruské oligarchy s vazbami na diktátora Vladimira Putina do problémů.

A to i přesto, že se dodavatel komponentů pro jaderné elektrárny Dukovany i Temelín nedávno od svého původního majitele distancoval a uvedl, že ruský podnikatel Pumpjanskij z majetkové struktury firmy vystoupil. Jak už dříve uvedl Deník N, podnikatel tvrdí, že svůj podíl převedl na své podřízené.

Do problémů ale firmu dostává skutečnost, že v oficiální evidenci skutečných majitelů je Pumpjanskij stále uveden jako vlastník. Stejně tak je podle dřívějšího zjištění redakce veden coby vlastník kyperské firmy, přes kterou ovládá celý holding.

Firmu přitom Pumpjanskij podle tiskového vyjádření převedl na šestici nových majitelů. Většina z nich jsou ale současní vrcholoví manažeři koncernu TMK, který oligarcha ovládá.

Ministerstvo pro místní rozvoj proto nyní na základě zjištění Deníku N žádá Finančně analytický útvar (FAÚ), aby situaci kolem slezské firmy prověřil. Zároveň se dožaduje

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Zdroj