Ruská Belgorodská oblast znovu čelila ostřelování, hořela tam elektrická stanice

3 měsíce starý 66

foto Výbuch - oheň - exploze - ilustrační foto.

Belgorod (Rusko) - Po ostřelování ruského Belgorodu nedaleko od hranic s Ukrajinou vznikl požár v elektrické stanici, uvedl dnes gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Podle informačních kanálů na sociálních sítích začalo hořet nedaleko tepelné elektrárny Luč v Belgorodu a některé čtvrti ve městě se ocitly bez proudu.

Belgorodská oblast se stala terčem ostřelování také ve čtvrtek. Výbuch muničního skladu ve vesnici u Belgorodu, který podle Ruska nastal kvůli ukrajinskému ostřelování, si podle dnešního oznámení federální kriminální ústředny vyžádal oběti na životech. Ústředna neupřesnila jejich počet, uvedla ale, že jsou mezi nimi příslušníci ruské národní gardy. Přímo v Belgorodu pak ve čtvrtek raketa zasáhla 16podlažní obytný dům.

Poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak čtvrteční ostřelování Belgorodu připsal Rusku. "Rusko vystřelilo raketu směrem na (ukrajinský) Charkov, ale něco se pokazilo a raketa zasáhla obytnou budovu v ruském Belgorodu," napsal na twitteru.

Zdroj