Ruská policie zadržela Ukrajince, po kterém kvůli loupeži pátrá Česko

5 měsíce starý 182

Moskva - Ruští policisté zadrželi v Moskvě ukrajinského občana, po kterém vyhlásilo pátrání Česko kvůli loupežím a nezákonnému používání ukradených platebních karet s celkovou škodou přesahující 4,6 milionu korun. Oznámila to dnes agentuře TASS mluvčí ruského ministerstva vnitra Irina Volková. Místo, kde se hledaný podezřelý nacházel, zjistili pracovníci národní centrály Interpolu spolu s moskevskými kriminalisty.

Podezřelý podle mluvčí v říjnu 2012 spolu s dalšími spolupachateli vyzbrojenými pistolí, pálkou a nožem rozbili balkonové dveře obytného domu v Praze a pronikli dovnitř. Muže a ženu, kteří se zde nacházeli, spoutali a pod hrozbou zabití je donutili, aby jim sdělili PIN kódy bankovních karet.

"Pachatelé prohledali dům a ukradli peníze v hotovosti, hodinky, mobilní telefon a několik bankovních karet. Pak ukradli auto BMW X6. Celková hmotná škoda přesáhla 4,6 milionu Kč," řekla Volková.

Pachatelé jsou v Česku podle mluvčí stíháni podle paragrafů 173 a 234 trestního zákoníku. České úřady po nich vyhlásily mezinárodní pátrání. "Pracovníci ruského ministerstva vnitra dostali od zahraničních kolegů informaci, že hledaný se může nacházet na území Ruska. Zjistili místo jeho pobytu a zadrželi jej," dodala mluvčí.

Zdroj