Ruské problémy po poškození Kerčského mostu se prohlubují, uvádí Londýn

5 měsíce starý 68

foto Pohled na výbuchem poškozený Kerčský most, který spojuje Rusko s Krymským poloostrovem, 8. října 2022.

Londýn - Logistické obtíže ruské armády po poškození Kerčského mostu vedoucího na okupovaný ukrajinský Krym se prohlubují. V okolí mostu se tvoří dlouhé dopravní zácpy, přestože provoz na něm byl již částečně obnoven. Ve své dnešní ranní zprávě to uvedlo britské ministerstvo obrany. Rusové operující na jihu Ukrajiny se výpadky v zásobování snaží kompenzovat zvýšením dodávek materiálu přes ukrajinský Mariupol.

"S ohrožením ruské přítomnosti v (ukrajinském) Chersonu a s poškozenými zásobovacími trasami přes Krym nabývá pozemní komunikační linie přes Záporožskou oblast na významu pro udržitelnost ruské okupace," uvedl Londýn.

Křižovatkou zásobovacích tras je podle britského ministerstva obrany jihoukrajinský Melitopol, který ruské jednotky dobyly hned na začátku války. Ve městě mají Rusové významnou leteckou základnu, dodává ministerstvo.

Mocná exploze na Kerčském mostě, který spojuje ruskou pevninu s Krymem, se ozvala 8. října. Moskva uvedla, že za útokem stojí ukrajinské tajné služby. Kyjev se k útoku oficiálně nepřihlásil.

Zdroj