Ruské rakety zasáhly ropný sklad v Dnipru a sklad červeného kříže v Mariupolu

4 měsíce starý 29

Sklad Červeného kříže v Mariupolu Foto: Kyiv Post/Twitter

Ruské rakety zasáhly ropný sklad v Dnipru a sklad červeného kříže v Mariupolu

Ukrajinská ombudsmanka Ljudmyla Denisovová uvedla, že sklad organizace byl zasažen ruskými nálety a dělostřelectvem, přestože jeho střecha je označena symbolem červeného kříže, "což značí přítomnost zraněných osob nebo civilního či humanitárního nákladu".

Mluvčí Červeného kříže Jason Straziuso řekl americké stanici CNN, že od 15. března v objektu nikdo z personálu nebyl. Organizace podle něj neví, jak byla budova od té doby využívána.

#Russian occupants one more time have reaffirmed that they are war criminals who do not follow any rules or principles of warfare.#Russia deliberately destroyed building marked with red cross in #Mariupol.
Troops of Nazi Germany did the same during WW II. pic.twitter.com/4ZeRcbKfEr

— Emine Dzheppar (@EmineDzheppar) March 30, 2022

Dnipro (dříve Dněpropetrovsk) leží na jihovýchodě Ukrajiny a dosud bylo město útoků do značné míry ušetřeno, připomíná DPA. Ukrajinská strana minulý týden informovala, že u Dnipru ruské rakety zasáhly vojenskou jednotku a silně poškodily kasárna. Naopak Mariupol se stal symbolem ruské invaze, více než polovina jeho obyvatel utekla, ostatním se to ale kvůli soustavnému ostřelování nedaří.

podpis
Zdroj