Ruského válečného zločince zlikvidovali v ruském Krasnojarsku ruští partyzáni

před 2 měsíce 20

Ruští partyzáni ze skupiny Extremist, kteří se sami definují jako skupina lidí bojujících proti putinismu, zveřejnili informace o tom, že zlikvidovali jednoho z válečných zločinců, který se svých činů dopouštěl na území Ukrajiny během probíhajícího krvavého konfliktu.

„V Krasnojarsku síly partyzánského hnutí Extremist zlikvidovaly válečného zločince Sergeje Alexandroviče Konkejeva,“ napsali partyzáni na svém telegramovém účtu. Navíc zde přibližují osobnost zabitého zločince.

Konkejev, bývalý člen tzv. wagnerovců, podle nich porušil nejen článek trestního zákoníku Ruské federace „o žoldnéřství“, neboť byl příslušníkem okupačního kontingentu na území Ukrajiny, ale zároveň se sám přiznal k válečným zločinům. Na svědomí má tři Ukrajince, které vlastnoručně zastřelil, a také dva polské dobrovolníky, které pobodal již v době, kdy byli v zajetí.

„Zajímavé je i jeho působiště. Podle úředních pracovních záznamů pracoval jako dozorce ve vazební věznici č. 1 v Krasnojarsku, která se mnohokrát objevila v hlášeních o mučení obžalovaných a vyšetřovaných,“ dodává skupina Extremist.

Konkejev byl zabit během útoku na jeho automobil na přibližně osmnáctém kilometru jenisejské dálnice. Tvrzení partyzánů podporovaly i zveřejněné snímky a videa, na nichž je jasně vidět zničený hořící vůz.

Přečtěte celý článek