Rusko je armáda ponížených otroků vedená smečkou zločinců. A toto zlo nás přišlo zabít, má jasno filozof

před 2 měsíce 39

Rusové nejsou jen nepřátelé. Jsou to zrádní, odporní a zlí nepřátelé. Režim v Ruské federaci se vyznačuje násilím, nesvobodou a lží. Pro ruské úřady jsou lidé jen sekaným masem impéria. Pro Ukrajinu bude velmi těžké porazit takovou smečku, řekl v rozhovoru pro Radio Novoje Vremja filozof, publicista a překladatel Vachtang Kebuladze. 

„Jsem velmi proti postoji, že to je Putinova válka. Tohle není Putinova válka. Toto je válka Ruska proti Ukrajině, proti veškerému civilizovanému lidstvu. Rusko je vždy ve válce,“ prohlásil Vachtang Kebuladze. 

Podle tohoto filozofa je důležité si uvědomit, že Rusko nikdy nemohlo existovat mírumilovně, protože je to „ponížená říše, a ne plnohodnotný politický národ a skutečný stát“. Proto se Kebuladze domnívá, že opravdu nejde o pouhou Putinovu válku, ale o válku veskrze ruskou.

„Po válce je šílený požadavek dokonce i od ruských pseudointelektuálů a pseudoelit. Toto je tedy válka Ruska proti nám,“ dodal filozof a zopakoval, že pokud existují špatné výpočty v postupu Ruska proti Ukrajině, nejsou to špatné výpočty Vladimira Putina, ale celé ruské společnosti. „Pokud tam tedy vůbec nějaká společnost existuje, a ne jen armáda ponížených otroků vedená smečkou zločinců,“ poznamenal Vachtang Kebuladze.

Filozof Vachtang Kebuladze FOTO: Pen Klub Ukrajina / se souhlasem

FOTO: Pen Klub Ukrajina / se souhlasem

Zásadní ruskou chybou je podle Kubaldzeho předpoklad, že jsou Ukrajinci stejní jako Rusové. „Neznali nás, věřili, že jsme stejní jako oni, stejní otroci jako sami Rusové. A že jejich psychologie a identita otroků funguje na Ukrajině stejně. Na základě tohoto předpokladu, naplánovali svou invazi,“ zdůraznil filozof, podle kterého je v tuto chvíli důležité neudělat stejnou chybu a nepovažovat Rusy za stejné, jako jsou Ukrajinci.

„Protože pro Rusy neexistují žádné hodnoty svobody, důstojnosti nebo lidských práv. V tomto ruském pekle veřejné mínění nic neznamená a nikdy neznamenalo. Ruské úřady nikdy nebraly v potaz své lidi – jsou pro ně jen sekaným masem impéria a ničím víc. Navíc se tito lidé chovají jako zdroj, nic víc. Zdroj tohoto monstra,“ popsal, jak vidí ruskou mentalitu Vachtang Kebuladze. Pokud si toho nebudou Ukrajinci vědomi, bude pro ně podle jeho názoru velmi obtížné tuto „strašlivou smečku“ vymanévrovat. 

„Čelíme zlu jménem Rusko, nikoli Putin nebo Kreml. A toto zlo nás přišlo zabít,“ varoval filozof před tím, aby společnost vnímala Rusy jako nepřátele. „To je chyba. Nejsou to jen nepřátelé, jsou to zrádní, odporní a zlí nepřátelé. Nepřítel může být ušlechtilý; v dějinách lidstva takoví existovali. Jsem kritik války, válka je hrozná situace. Ale jedna věc je, když proti sobě bojují dvě armády a dodržují pravidla válčení. Ale jiná věc je, když jde o genocidní válku s vyhlazením civilistů,“ vysvětlil na závěr své obavy Vachtang Kebuladze.

Vachtang Kebuladze je filozof, spisovatel a překladatel, který v současné době působí jako profesor katedry teoretické a praktické filozofie na Kyjevské národní univerzitě Tarase Ševčenka.

Přečtěte celý článek