Rusko podniklo rozsáhlý útok na Kyjev

6 měsíce starý 20

Rusko v noci na úterý podniklo rozsáhlý útok na Kyjev. Podle zdejších úřadů při něm použilo drony i rakety, a to zřejmě včetně balistických. Agentura Ukrinform informovala o zhruba 20 výbuších, které bylo v ukrajinské metropoli slyšet. Podle starosty města Vitalije Klička si ofenziva vyžádala nejméně tři zraněné. Letecký poplach platil v noci na úterý i ve většině dalších částí Ukrajiny.

Foto: Gleb Garanich, Reuters

Útok na Kyjev

Článek

Rusko po několikatýdenní pauze útoky proti Kyjevu obnovilo koncem dubna. Ten noční byl už osmým v květnu.

„Byl výjimečný svou hustotou - maximální počet útočných raket v nejkratším čase,“ uvedl k němu na Telegramu šéf vojenské správy v Kyjevě Serhij Popko. Poznamenal také, že se podle předběžných informací značnou většinu nepřátelských cílů podařilo zničit.

Starosta Kličko na Telegramu napsal, že padající trosky dopadly na zoologickou zahradu, jednu budovu a také na několik aut, která zapálily.

Úřady v noci na úterý obyvatele Kyjeva opakovaně varovaly a vyzvaly je, aby se uchýlili do krytů a setrvali tam do odvolání. Letecký poplach byl v metropoli Ruskem napadené země podle Ukrinformu vyhlášen hned dvakrát.

Ukrajinci zasáhli ruské vojenské letiště, potvrdila britská rozvědka

Válka na Ukrajině

Výběr článků

Když odpočinek způsobuje stres

Možná se vám to také stalo - tak jste se těšili, že si uděláte volno, a když pak přišlo na věc, nedokázali jste se oprostit od starostí z práce či osobních...

Načítám

Zdroj