Rusko ruší omezení na leteckou dopravu do Česka

3 měsíce starý 91

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Rusko ruší omezení na leteckou dopravu do Česka


„Jsou to první tři země, se kterými Rusko plně obnovilo letecké spojení od začátku zavedení omezení kvůli pandemii,” napsal TASS a dodal, „nicméně v tuto chvíli ani jedna letecká společnost neoznámila zvýšení počtu letů do těchto zemí.”

Z Petrohradu do Prahy létá společnost Rossija, lety z Moskvy obstarává Aeroflot a ČSA. „Česko zůstává turistům uzavřeno: vstoupit do země smí jen cestující s (českým) občanstvím či s povolením k pobytu, anebo cestující za účelem studia či léčení,” napsala ruská agentura.

Dodala, že pro turisty je plně uzavřena i Jižní Korea, která v dubnu zrušila bezvízový režim s Ruskem a pozastavila vydávání víz. Do Jižní Koreje zatím létá jen Aeroflot, do Dominikánské republiky od začátku srpna charterové lety obstarává Azur Air.

V případě ostatních zemí dosud platí mechanismus kvót na počet letů. Nicméně z rozhodnutí operativního štábu se rovněž od dneška zvyšují kvóty na lety do egyptských letovisek z pěti na 15 týdně v případě každého z obou egyptských měst, do kterých se z Ruska opět létá od 9. srpna. Jde ale jen o pravidelné lety, charterové zůstávají zrušeny od listopadu 2015, kdy se na Sinaji po výbuchu nastražené nálože roztříštil ruský airbus.

podpis
Zdroj