Ruský maniak brutálně znásilňoval dívky, teď je celebritou. Oběti jsou zděšené

5 měsíce starý 16

Zatímco Jelena Samochinová, které v době únosu bylo 17 let a která v bunkru porodila dvě děti, o zveřejnění případu nestála, Jekatěrina děsivý příběh popsala před léty v knize a věřila prý, že se tak od hrůzných zážitků oprostí. Nyní je však zděšená z toho, jaká poptávka je po násilníkovi, jenž se dostal na svobodu a „vychutnává“ si zločin v rozhovorech s novináři.

„Ničeho nelituje, netrápí se. Prostě se jen ukájí svou slávou,“ komentovala rozhovor s Mochovem, který na YouTube jen pár dnů po mužově propuštění rozvířil bouřlivou diskusi.

Pytel peněz. Výčitky žádné

Mochov se médiím pochlubil, že za rozhovory už dostal „celý pytel peněz“. Netají se nadšením z nečekané „popularity“ a nemíní prý zpytovat svědomí.

„Sám jsem se stal zajatcem. Bál jsem se je (dívky) propustit, aby mě neudaly. Měl jsem je rád. Trápil jsem se a ony se trápily také,“ tvrdí s tím, že není žádný maniak a nikdy netoužil zabíjet. „Nemám špatné vlastnosti. Jen jsem trochu šlápl vedle,“ dodal.

Tvrdil přitom, že se o dívky v době únosu dobře staral a dokonce jim plnil přání. Jekatěrině prý kupoval barvy, aby mohla malovat, zatímco Jeleně nosil učebnice angličtiny. Ve filmu se svěřuje, že se do Jekatěriny zamiloval a chtěl by ji zase vidět.

Zavařil si také výrokem, že „se bude muset postarat“ o Jelenu, starší z obětí, která podle něj nemůže otěhotnět, zatímco jemu v bunkru porodila dvě děti. To oběti považují za vyhrožování a Martynovová muže už žalovala.

Rozhovor natočila exkandidátka na prezidentku

Rozhovor s Mochovem, který se po odpykání trestu vrátil do města Skopin, asi 300 kilometrů od Moskvy, v jeho domě natočila Ksenija Sobčaková, bývalá kandidátka na ruského prezidenta a novinářka proslulá skandály. Na YouTube její více než hodinový film vidělo přes 2,5 milionu uživatelů.

Kritici jí vytýkají, že na maniakovi vydělává a dělá z něj hrdinu. Mají přitom za to, že „popularizuje násilí“ a „nahrává pedofilům“. Vyšetřovací výbor (obdoba FBI) nařídil v reakci na bouřlivé ohlasy prozkoumání obsahu filmu a politici vyzývají k přijetí zákona zakazujícího rozhovory s vrahy a maniaky.

Sobčaková však tvrdí, že „zkoumá hranice dobra a zla“. „Je špatný ten novinář, který nevyužije šanci udělat rozhovor s Hitlerem,“ napsala na sociální síti.

Zdroj