Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor na žádost generální prokuratury zablokoval Rusům přístup k jednomu z nejpopulárnějších šachových portálů na světě Chess.com. Stalo se tak podle médií kvůli prohlášení, ve kterém portál „rozhodně odsoudil“ počínání Ruska proti Ukrajině.

Moskva 13:30 24. dubna 2022

Úřad podle listu Kommersant hodlal zablokovat jen dvě stránky serveru, na kterých se píše o válce na Ukrajině, ale v důsledku se celý web stal nedostupným | Foto: Eva Odstrčilová

Úřad podle listu Kommersant hodlal zablokovat jen dvě stránky serveru, na kterých se píše o válce na Ukrajině, ale v důsledku se celý web stal nedostupným.

Ruský šachista Karjakin dostal od mezinárodní federace půlroční distanc, schvaloval invazi

Číst článek

Chess.com na začátku války prohlásil, že nebude blokovat šachisty z Ruska a Běloruska, kromě těch, na které byly uvaleny sportovní sankce. Tento měsíc portál u ruských a běloruských šachistů změnil vlaječky na neutrální, připomněla stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Zablokovat Chess.com vyzýval ruský velmistr Sergej Karjakin, který aktivně podporuje ruské tažení na Ukrajině a slibuje vytvořit ruskou obdobu Chess.com. Mezinárodní šachová federace (FIDE) a její šéf Arkadij Dvorkovič i mnozí přední ruští šachisté vystoupili proti válce s Ukrajinou, dodala BBC.

Mezinárodní šachová federace s dvaatřicetiletým Karjakinem zahájila etické a disciplinární řízení koncem února poté, co otevřeně schvaloval kroky ruského prezidenta Vladimira Putina. Federace 21. března potrestala Karjakina půlročním zákazem činnosti.

Federace kvůli invazi odebrala Moskvě pořadatelství šachové olympiády a kongresu FIDE. Vypověděla smlouvy s ruskými a běloruskými sponzory a také šachistům z obou zemí zakázala používat na turnajích národní symboly.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Ruský úřad zablokoval největší světový web pro šachisty. Důvodem bylo odsouzení války na Ukrajině

  2. Šestý balík sankcí vůči Rusku by podle Jourové měla unie přijmout příští týden. Týkat se bude i Sberbank

  3. Osmnáctiletý Staněk poprvé v kariéře ovládl závod formule 3, v průběžném pořadí seriálu je třetí

  4. V chrámu sv. Víta byly uloženy ostatky posledního českého krále. Karel I. zemřel před 100 lety

  5. Porno jako z Hollywoodu a proměna sexshopů. O erotice v devadesátkách a dnes

  6. Na Vsetínsku vybuchl rodinný dům. Jeden člověk je zraněný, po dalších hasiči pátrají

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme