Ruský útok nedaleko polských hranic. Rakety ve Lvově zabily šest lidí, tvrdí gubernátor

5 měsíce starý 31

Mezi zraněnými ve městě je i dítě, uvedl gubernátor. Agentura Ukrinform také oznámila, že několik raket dopadlo poblíž vlakového nádraží ve Lvově. Z řad cestujících nebo pracovníků drah podle ní nejsou hlášeny žádné oběti.

Poslankyně ukrajinského parlamentu Lesja Vasylenková na Twitteru ráno zveřejnila fotografii s poznámkou, že ruské rakety mířily na železniční stanici a sklady.

Starosta Lvova Andrij Sadovyj dříve sdělil, že město zasáhlo pět střel. „Pět cílených raketových úderů na Lvov. Příslušné služby už vyjely na místo. Další podrobnosti zjišťujeme,“ napsal na Twitteru.

Úřady vyzvaly obyvatele, aby zůstali v krytech. „Nic nenatáčejte na video, nefoťte a nešiřte domněnky z neověřených telegramových kanálů a skupin,“ upozornil obyvatele Kozyckyj.

Výbuchy v Kyjevě

Agentura Reuters v pondělí informovala také o výbuších v Kyjevě. Reportér této tiskové agentury v metropoli slyšel na levém břehu Dněpru sérii explozí. Místní úřady zatím neposkytly žádné oficiální informace o jejich příčině.

O výbuších způsobených raketovými údery ráno informovaly také úřady v Dněpropetrovské oblasti na východě země. Podle stanice CNN, která se odvolává na místního gubernátora, zasáhly město Dnipro dvě střely. Při útoku byli podle nich zraněni dva lidé. Na jednom místě rakety zničily železniční infrastrukturu, uvedl gubernátor Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko.

Když se ruským invazním jednotkám nepodařilo překonat odpor ukrajinských bojovníků na severu země, zaměřily svou pozemní ofenzivu na východoukrajinský Donbas. Přitom dál podnikají dálkové údery na jiné cíle, včetně metropole, poznamenal Reuters.

Zdroj