Ruský vrah dostal milost za boj na Ukrajině. Muž, který ubil soudce, je válečným hrdinou

5 měsíce starý 30

Bogdanov byl na ukrajinské bojiště rekrutován Vagnerovou skupinou, polovojenskou organizací vedenou Jevgenijem Prigožinem, který má silné vazby na Kreml. Ty umožňuji organizaci pravidelně získávat vojáky z ruských věznic. Bogdanov na zveřejněném videu říká, že tyto podmínky s radostí přijal, protože „taková nabídka přijde jenom jednou v životě“.

„Tuto milost jste si zasloužili svou krví, svým potem a svým hrdinstvím,“ říká na videu ruskému vrahovi neznámý úředník a předává mu vyznamenání za službu vlasti, jehož součástí je i udělení milosti.

„Putinův plán je rekrutovat alespoň padesát tisíc vězňů. Prigožin, sám bývalý trestanec, už jich na Ukrajinu poslal přes tři tisíce. Mezi nimi jsou sérioví vrazi a alespoň jeden kanibal,“ vysvětlovala v září Olga Romanovová, šéfka ruské neziskové organizace Russia Behind Bars pracující s vězni a jejich rodinami. Tuto náborovou taktiku Kremlu označila za jednu ze svých nejhorších nočních můr.

„Vagnerovci původně nabírali hlavně vrahy a lupiče. Svoji síť teď ale rozšířili a berou všechny, včetně kanibalů. V současné době víme alespoň o jednom takovém případu,“ potvrdil právník z neziskové organizace Ruslan Vachapov.

Zdroj