Rusové intenzivně útočí na východě Ukrajiny

3 měsíce starý 37

Ruská armáda ostřelovala město Zelenodolsk a také vesnice Maryanske a Velká Kostromka v Dněpropetrovské oblasti. „Noc byla náročná. Dělostřelectvo ruské armády se zaměřilo na Zelenodolsk. Zasáhli podnik energetické infrastruktury. Uniká ropa a vypukl silný požár,“ uvedl guvernér Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko.

Boje pokračovaly v celé Luhanské oblasti, která byla terčem dělostřeleckého útoku, což potvrdil šéf regionální správy Serhij Hajdaj.

Do města Izjum ruské velení převedlo dva prapory ze 76. výsadkové útočné divize, tvrdí ukrajinský generální štáb. „Probíhají útočné akce nepřítele ve východní operační zóně s cílem nastolit plnou kontrolu nad územím Doněcké a Luhanské oblasti a udržet pozemní koridor s okupovaným Krymem,“ uvedla ukrajinská armáda.

Největší aktivita ruských vojsk je pozorována na Slobozhanske, kde pokračují letecké údery a silně je dělostřelectvem ostřelováno město Charkov.

Ukrajinská armáda přiznala, že Rusové dobyli v Charkovské oblasti severovýchodní okraj osady Velyka Komyshuvakha a ovládli také osadu Zavody.

Ve směru Doněck provádí ruská armáda operace téměř po celé linii dotyku. Rusové se především soustředí na útočné operace v oblastech Severodoněck, Popasna a Kurakhiv s cílem plně ovládnout Popasnou a Rubižne a zintenzivňuje se ofenzíva na Lyman, Severodoněck a Slavjansk.

V oblasti Jižní Buz a Tavrija se Rusové snaží udržet dříve obsazené pozice. Zlepšit taktické postavení se pokoušejí ve směru na Nikolajev, Kryvyj Roh a Záporoží. Za tím účelem přeskupují jednotky, provádějí vzdušný průzkum.

Zdroj